Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przedszkolak z deficytami rozwojowymi

Marta Ruskowiak   Styczeń 2020

"(...) Zaburzenia, zamiennie deficyty rozwojowe, to „poważne odchylenia od tych norm rozwojowych – zarówno w budowie ciała, jak i poszczególnych funkcji – które stwierdza się u większości dzieci w danym wieku”. Według wspomnianego Słownika pedagogicznego dzielimy je na dotyczące rozwoju ruchowego, r... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Zaburzenia, zamiennie deficyty rozwojowe, to „poważne odchylenia od tych norm rozwojowych – zarówno w budowie ciała, jak i poszczególnych funkcji – które stwierdza się u większości dzieci w danym wieku”. Według wspomnianego Słownika pedagogicznego dzielimy je na dotyczące rozwoju ruchowego, rozwoju lateralizacji, rozwoju mowy, rozwoju umysłowego i rozwoju psychicznego. Wspomaganie rodziców w działaniach na rzecz dziecka z zaburzeniami jest niezwykle ważne. Nasuwa się zatem pytanie: Jak w przystępny sposób, nieprzyprawiający rodzica o palpitację serca, przekazać mu informację o niepokojących zachowaniach dziecka w przedszkolu i zachęcić do współpracy dla jego dobra? Możliwości jest kilka. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka