Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 634.38 kb
Stron: 4
Id: 1357

Przedsiębiorczy Przedszkolak

Marta Kondracka-Szala   Magazyn specjalny 2011

Świat finansów, ekonomii budzi często obawy i niepewność. Jest to taki obszar wiedzy, który wydaje się dostępny tylko wtajemniczonym: bankowcom, finansistom, ekonomistom... Ważne jest zatem, aby dzisiejsze przedszkolaki w dorosłym życiu czuły się „wtajemniczone” w ten obsza... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

edukacja matematycznainspiracjeprojekty edukacyjnerozwój społecznydziecko jako konsument

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Umiejętności społeczne

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Świat finansów, ekonomii budzi często obawy i niepewność. Jest to taki obszar wiedzy, który wydaje się dostępny tylko wtajemniczonym: bankowcom, finansistom, ekonomistom... Ważne jest zatem, aby dzisiejsze przedszkolaki w dorosłym życiu czuły się „wtajemniczone” w ten obszar, niezależnie od wykonywanego zawodu czy posiadanego hobby.
(…) Moim zdaniem, w wieku czterech i pięciu lat nie jest za wcześnie na to, aby rozmawiać i uczyć się o zagadnieniach z zakresu ekonomii. Należy uwrażliwiać dzieci w wieku przedszkolnym na te kwestie, przede wszystkim ze względu na otaczającą rzeczywistość. Nie da się bowiem odizolować od niej dziecka, postawić muru… Dzieci, niezależnie od tego, czy tego chcemy – my, dorośli – czy nie, funkcjonują w tym samym świecie, a rola rodziców, nauczycieli, wychowawców powinna polegać m.in. na „oswajaniu” z rzeczywistością, towarzyszeniu w jej odkrywaniu.


Artykuł stanowi streszczenie projektu „Przedsiębiorczy Przedszkolak”.  Zaprezentowano jego cele, obszary tematyczne służące ich realizacji, elementy projektu oraz praktyczne rozwiązania dotyczące jego realizacji.