Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 634.38 kb
Stron: 4
Id: 1357

Przedsiębiorczy Przedszkolak

Marta Kondracka-Szala   Magazyn specjalny 2011

Świat finansów, ekonomii budzi często obawy i niepewność. Jest to taki obszar wiedzy, który wydaje się dostępny tylko wtajemniczonym: bankowcom, finansistom, ekonomistom... Ważne jest zatem, aby dzisiejsze przedszkolaki w dorosłym życiu czuły się „wtajemniczone” w ten obsza... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja matematycznainspiracjeprojekty edukacyjnerozwój społecznydziecko jako konsument

Więcej z działu

Umiejętności społeczne

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Świat finansów, ekonomii budzi często obawy i niepewność. Jest to taki obszar wiedzy, który wydaje się dostępny tylko wtajemniczonym: bankowcom, finansistom, ekonomistom... Ważne jest zatem, aby dzisiejsze przedszkolaki w dorosłym życiu czuły się „wtajemniczone” w ten obszar, niezależnie od wykonywanego zawodu czy posiadanego hobby.
(…) Moim zdaniem, w wieku czterech i pięciu lat nie jest za wcześnie na to, aby rozmawiać i uczyć się o zagadnieniach z zakresu ekonomii. Należy uwrażliwiać dzieci w wieku przedszkolnym na te kwestie, przede wszystkim ze względu na otaczającą rzeczywistość. Nie da się bowiem odizolować od niej dziecka, postawić muru… Dzieci, niezależnie od tego, czy tego chcemy – my, dorośli – czy nie, funkcjonują w tym samym świecie, a rola rodziców, nauczycieli, wychowawców powinna polegać m.in. na „oswajaniu” z rzeczywistością, towarzyszeniu w jej odkrywaniu.


Artykuł stanowi streszczenie projektu „Przedsiębiorczy Przedszkolak”.  Zaprezentowano jego cele, obszary tematyczne służące ich realizacji, elementy projektu oraz praktyczne rozwiązania dotyczące jego realizacji.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz