Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 4198.41 kb
Id: 9386

Problemy współczesnych nauczycieli

Anna Jankowska   Październik 2020

(...) Okazało się, że problemy w zawodzie nauczyciela można podzielić na dwie grupy. Są trudności ponadczasowe, z którymi nauczyciele borykają się od wielu dekad, np. niska płaca, za duże wymagania ze strony ministerstwa przy zbyt małym nakładzie finansowym na edukację. Do tego narastające z roku na... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycieldyrektorpsychologiarozwój osobisty

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Październik 2020

(...) Okazało się, że problemy w zawodzie nauczyciela można podzielić na dwie grupy. Są trudności ponadczasowe, z którymi nauczyciele borykają się od wielu dekad, np. niska płaca, za duże wymagania ze strony ministerstwa przy zbyt małym nakładzie finansowym na edukację. Do tego narastające z roku na rok roszczenia ze strony rodziców. Tych odpowiedzi było najwięcej, bo one tkwią w świadomości społecznej już od lat. Smutne jest to, że ich istnienie uznaje się powoli za pewnik, za coś stałego, o czym warto od czasu do czasu przypomnieć, ale też nie ma odważnych (czy na tyle kompetentnych osób), by coś z tymi problemami zrobić. Bezradność to słowo, które często powtarzało się przy wymienianiu, co jest problemem współczesnych nauczycieli. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz