Prawo autorskie w Internecie

Luty 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Internet bardzo często nazywany jest wielkim śmietnikiem, na którym można znaleźć mnóstwo wartościowych rzeczy, w większości są to jednak niepotrzebne odpady. Taki sposób myślenia prowadzi do stereotypu, według którego wszystko, co znajdziemy w sieci, możemy bezkarnie zabrać, ponieważ własność intelektualna „wyrzucona” na internetowe wysypisko, traci właściciela i staje się dobrem wspólnym. Nic bardziej mylnego! W Internecie, podobnie jak w realnym świecie, również obowiązują prawa autorskie.

W artykule przeczytamy m.in. o prawie autorskim do zdjęć – jak nabyć zdjęcie, gdy nie znamy jego autora?, jakie są konsekwencje prawne naruszenia prawa autorskiego?, co zrobić, gdy ktoś narusza nasze prawa autorskie?, gdzie szukać darmowych zdjęć w Internecie?