Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Prawo autorskie w Internecie

Kinga Szczerba   Luty 2011

Internet bardzo często nazywany jest wielkim śmietnikiem, na którym można znaleźć mnóstwo wartościowych rzeczy, w większości są to jednak niepotrzebne odpady. Taki sposób myślenia prowadzi do stereotypu, według którego wszystko, co znajdziemy w sieci, możemy bezkarnie zab... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

dyrektorInternetmenadżerstrona wwwcykl Jak się pokazać?

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Internet bardzo często nazywany jest wielkim śmietnikiem, na którym można znaleźć mnóstwo wartościowych rzeczy, w większości są to jednak niepotrzebne odpady. Taki sposób myślenia prowadzi do stereotypu, według którego wszystko, co znajdziemy w sieci, możemy bezkarnie zabrać, ponieważ własność intelektualna „wyrzucona” na internetowe wysypisko, traci właściciela i staje się dobrem wspólnym. Nic bardziej mylnego! W Internecie, podobnie jak w realnym świecie, również obowiązują prawa autorskie.


W artykule przeczytamy m.in. o prawie autorskim do zdjęć – jak nabyć zdjęcie, gdy nie znamy jego autora?, jakie są konsekwencje prawne naruszenia prawa autorskiego?, co zrobić, gdy ktoś narusza nasze prawa autorskie?, gdzie szukać darmowych zdjęć w Internecie?