Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Prawo a konkursy organizowane w przedszkolu. Jak prawidłowo opracować regulamin konkursu?

Dariusz Skrzyński   Maj 2016

(...)To, że w prawie polskim nie odnajdziemy definicji konkursu, nie oznacza, że pozostaje on poza sferą regulacji prawnej. Z punktu widzenia przepisów konkurs jest przyrzeczeniem publicznym, a to oznacza, że regulowany jest przepisami kodeksu cywilnego. Decydujące o charakterze konkursu są zapisy ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Zobacz również

dyrektornauczycielprawo oświatowe

Więcej z działu

Kącik eksperta

Więcej z tego numeru

Maj 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

(...)To, że w prawie polskim nie odnajdziemy definicji konkursu, nie oznacza, że pozostaje on poza sferą regulacji prawnej. Z punktu widzenia przepisów konkurs jest przyrzeczeniem publicznym, a to oznacza, że regulowany jest przepisami kodeksu cywilnego. Decydujące o charakterze konkursu są zapisy art. 119–121 k.c. Przyrzeczenie publiczne zostało uregulowane w dwóch podstawowych formach: art. 919 k.c. – przyrzeczenie zwykłe nagrody za określoną czynność (przyrzeczenie nagrody w zwykłych warunkach) oraz art. 921 k.c. – przyrzeczenie nagrody za najlepsze dzieło lub czynność (przyrzeczenie nagrody konkursowej, potocznie nazywane ogłoszeniem konkursu). Od standardowego przyrzeczenia publicznego konkurs odróżnia wymóg osiągnięcia określonego rezultatu, często w drodze rywalizacji z innymi uczestnikami. O tym, czy przyrzeczenie publiczne jest konkursem, decyduje treść tego przyrzeczenia.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz