Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 708.54 kb
Id: 8730

Praca z dzieckiem z trudnościami

Agnieszka Stein   Styczeń 2020

"(...) Na ogół dzieci, czasem z większą, a czasem z mniejszą łatwością, zanurzają się w środowisko przedszkolne i dostosowują do otoczenia, w którym się znalazły. Również wtedy, kiedy jest im trud- no, zazwyczaj potrafią skorzystać ze wsparcia nauczyciela i dają jasne dla niego sygn... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

psychologiatrudne zachowaniatrudności wychowawczenagroda i karasamoregulacja

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Na ogół dzieci, czasem z większą, a czasem z mniejszą łatwością, zanurzają się w środowisko przedszkolne i dostosowują do otoczenia, w którym się znalazły. Również wtedy, kiedy jest im trud- no, zazwyczaj potrafią skorzystać ze wsparcia nauczyciela i dają jasne dla niego sygnały, czego potrzebują. Jednak praktycznie w każdej grupie przedszkolnej są osoby, które mają trudność, żeby funkcjonować podobnie jak reszta grupy i podążać wypracowanymi przez nauczyciela ścieżkami. Często mówimy wówczas, że dziecko jest trudne wychowawczo. Mnie bliższe jest określenie dziecko ze specjalnymi potrzebami, ponieważ mówi ono o tym, że to nie tylko dorosłym jest trudno z dzieckiem, ale że to dziecko potrzebuje specjalnej troski i opieki, żeby to jemu nie było trudno funkcjonować w środowisku, które dla wielu dzieci bywa dość wymagające. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz