Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Praca w grupie zróżnicowanej wiekowo

Ewa Zielińska    Wrzesień 2020

"(...) Z dziećmi w grupie mieszanej wiekowo najczęściej nauczyciel pracuje indywidualnie w małych zespołach. Wprowadzając temat kompleksowy, musi mieć przygotowane propozycje zadań o różnym stopniu trudności, uwzględniające zainteresowania dzieci, pobudzające ich ciekawość i inspirujące do działania... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp on-line do ponad 1700 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Z dziećmi w grupie mieszanej wiekowo najczęściej nauczyciel pracuje indywidualnie w małych zespołach. Wprowadzając temat kompleksowy, musi mieć przygotowane propozycje zadań o różnym stopniu trudności, uwzględniające zainteresowania dzieci, pobudzające ich ciekawość i inspirujące do działania. W praktyce wygląda to tak, że gdy nauczyciel pracuje z jedną grupą dzieci, pozostałe swobodnie się bawią, nabywając różne umiejętności, np. ruchowe, społeczne, a także doskonalą swoją wiedzę. W grupie zróżnicowanej wiekowo występują duże różnice indywidualne i prawie nie ma zjawiska rywalizacji. Nauczyciel w swojej pracy koncentruje się na indywidualnym efekcie działania dziecka, a nie na tym kto zrobił najlepiej czy kto zrobił najładniej. Dzięki temu dzieci budują poczucie własnej wartości, opierając się na efektach pracy, a nie na wzajemnym porównywaniu się.(...)".

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!