Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2908.33 kb
Id: 8195

Pożytek płynący z konfliktów rówieśniczych

Anna Jankowska   Maj 2019

"Dziecięce konflikty zazwyczaj są głośne, widoczne i działają dorosłym na nerwy. Jednak między innymi przedszkole jest dobrym miejscem do ćwiczenia takiego rodzaju budowania relacji z rówieśnikami. Nie ma związku bez kłótni i jest ku temu powód. Kłótnie mogą być pomocne w rozumieniu świata i uczeniu... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

asertywnośćkonfliktypedagogizacjapedagogizacja rodzicówpsychologiaumiejętności interpersonalnewychowanie

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Maj 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Dziecięce konflikty zazwyczaj są głośne, widoczne i działają dorosłym na nerwy. Jednak między innymi przedszkole jest dobrym miejscem do ćwiczenia takiego rodzaju budowania relacji z rówieśnikami. Nie ma związku bez kłótni i jest ku temu powód. Kłótnie mogą być pomocne w rozumieniu świata i uczeniu prawidłowej komunikacji. Dziecko rozumiejące istotę kłótni i jej przebieg z pewnością będzie sobie lepiej radziło w dorosłym życiu z konfliktami niż maluch, dla którego jest to wyłącznie powód stresu i możliwość wyładowania swoich frustracji na innych. Jeśli mały człowiek rozumie, że konflikty są zupełnie naturalną częścią życia, jest spora szansa, że będzie do nich podchodził mniej emocjonalnie. Oczywiście nic takiego nie wydarzy się bez wsparcia dorosłych, którzy zresztą są głównym obiektem podczas obserwacji ludzi o odmiennych zdaniach lub wręcz skłóconych (...)."
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz