Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1340.88 kb
Id: 9452

Pozwól dziecku na smutek

Agnieszka Wentrych   Listopad 2020

"Który z wychowawców przedszkolnych nie widziałby najchętniej swoich przedszkolaków zawsze radosnych, uśmiechniętych i zadowolonych? Któż nie czerpie radości i energii życiowej z przebywania i obcowania z dziećmi? Dzieci mają w sobie wewnętrzny blask, optymizm i wiarę w dobro ludzi i świata. Dzieci ... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

depresjaemocjepsychologiaśmierćsmutekuczuciażałobapedagogizacjapedagogizacja rodzicówwspółpraca z rodzicami

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Listopad 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Który z wychowawców przedszkolnych nie widziałby najchętniej swoich przedszkolaków zawsze radosnych, uśmiechniętych i zadowolonych? Któż nie czerpie radości i energii życiowej z przebywania i obcowania z dziećmi? Dzieci mają w sobie wewnętrzny blask, optymizm i wiarę w dobro ludzi i świata. Dzieci zarażają nas swoim pozytywnym nastawieniem. Tak jest najczęściej, ale przecież zdarzają się też momenty dziecięcego smutku i łez. Nasi podopieczni bywają smutni i niezadowoleni. Najmłodsi także płaczą, żalą się. Niektóre dzieci bywają depresyjne. Czy doświadczanie smutku jest czymś naturalnym dla dzieci? Czy może być dzieciom potrzebne, czy może być dla nich rozwojowe? Czy powinniśmy pozwalać dzieciom na smutek, czy raczej chronić je przed nim? (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz