Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Poznawać świat empirycznie - znaczy wieloma zmysłami

Edyta Kolasińska-Bazan    Styczeń 2011

Wycieczka kojarzy się z przyjemnością, relaksem, ale czy tylko z przysłowiowym hasaniem po zielonej trawie? Można przecież pogodzić przyjemność z nauką! Jak to robić? Proponuję wyjście z murów przedszkola „w teren”, zaangażowanie rodziców, którzy udostępnią dzieciom ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

wycieczkametody aktywneinspiracje

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Wycieczka kojarzy się z przyjemnością, relaksem, ale czy tylko z przysłowiowym hasaniem po zielonej trawie? Można przecież pogodzić przyjemność z nauką! Jak to robić? Proponuję wyjście z murów przedszkola „w teren”, zaangażowanie rodziców, którzy udostępnią dzieciom trochę „swojego” świata (i czasu), a wówczas poczują radość z empirycznego odkrywania tajemnic otoczenia.


W artykule przeczytamy o tym, w jaki sposób wspierać dzieci w wielozmysłowym doświadczaniu rzeczywistości oraz w jaki sposób włączać je w tzw. „wysoką sztukę i kulturę”.


 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz