Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Powietrze otacza nas… Żywioł ten poznać czas! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Grudzień 2016

Cele ogólne: organizowanie sytuacji sprzyjających budzeniu ciekawości poznawczej; kształtowanie umiejętności przewidywania i wnioskowania na podstawie przeprowadzonych obserwacji; przybliżenie przedszkolakom wybranych właściwości powietrza; bogacenie wiedzy dzieci na temat zjawisk należących do żyw... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 7
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na styczeń.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: organizowanie sytuacji sprzyjających budzeniu ciekawości poznawczej; kształtowanie umiejętności przewidywania i wnioskowania na podstawie przeprowadzonych obserwacji; przybliżenie przedszkolakom wybranych właściwości powietrza; bogacenie wiedzy dzieci na temat zjawisk należących do żywiołu powietrza i ich roli w przyrodzie; uświadomienie dzieciom pozytywnych i negatywnych skutków działania wiatru; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego w oparciu o pracę z historyjką obrazkową; kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania pojazdów powietrznych; doskonalenie orientacji w przestrzeni; kształtowanie świadomości ekologicznej związanej z koniecznością ochrony czystości powietrza; rozwijanie umiejętności wykonywania inscenizacji i ilustracji ruchowej do treści wiersza oraz swobodnej interpretacji utworów muzycznych.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!