Powietrze otacza nas… Żywioł ten poznać czas! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Grudzień 2016

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 7
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2016

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na styczeń.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: organizowanie sytuacji sprzyjających budzeniu ciekawości poznawczej; kształtowanie umiejętności przewidywania i wnioskowania na podstawie przeprowadzonych obserwacji; przybliżenie przedszkolakom wybranych właściwości powietrza; bogacenie wiedzy dzieci na temat zjawisk należących do żywiołu powietrza i ich roli w przyrodzie; uświadomienie dzieciom pozytywnych i negatywnych skutków działania wiatru; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego w oparciu o pracę z historyjką obrazkową; kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania pojazdów powietrznych; doskonalenie orientacji w przestrzeni; kształtowanie świadomości ekologicznej związanej z koniecznością ochrony czystości powietrza; rozwijanie umiejętności wykonywania inscenizacji i ilustracji ruchowej do treści wiersza oraz swobodnej interpretacji utworów muzycznych.