Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 481.76 kb
Stron: 2
Id: 2829

Powiedz to inaczej (scenariusz rozmów z wykorzystaniem metody Gordona)

Violetta Kruczkowska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: W jaki sposób prowadzić rozmowy z rodzicami, aby skłonić ich do otwarcia się, pomóc dotrzeć do sedna problemu, zachęcić do dialogu i szukania najlepszych niesiłowych rozwiązań? Jak wytłumaczyć dziecku, że jego zachowanie jest niewłaściwe i nie stracić jego zaufania?... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

Thomas GordonTrening Skutecznego NauczycielaTrening Skutecznego Rodzicawspółpraca z rodzicamiwychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu:
W jaki sposób prowadzić rozmowy z rodzicami, aby skłonić ich do otwarcia się, pomóc dotrzeć do sedna problemu, zachęcić do dialogu i szukania najlepszych niesiłowych rozwiązań? Jak wytłumaczyć dziecku, że jego zachowanie jest niewłaściwe i nie stracić jego zaufania? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomogą scenariusze zaprezentowane poniżej.


Na ten praktyczny artykuł składają się:
- opisy przykładowych rozmów (scenki rodzajowe), w których podejmowane są różne trudne, „zapalne” tematy pomiędzy nauczycielem a rodzicem, nauczycielem a dzieckiem oraz rodzicem a dzieckiem.
Jak zaznaczyła Autorka - rozmowa przeprowadzona w taki sposób komunikuje dziecku akceptację, brak nadmiernego wypytywania, zachęca do otwarcia się, nie wywołuje niepotrzebnych napięć. Stwarza przestrzeń do wyrażenia przez rodzica własnej opinii, wartości, poglądów, uczy i wychowuje.


Objętość artykułu:
2 strony.