Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 481.76 kb
Stron: 2
Id: 2829

Powiedz to inaczej (scenariusz rozmów z wykorzystaniem metody Gordona)

Violetta Kruczkowska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: W jaki sposób prowadzić rozmowy z rodzicami, aby skłonić ich do otwarcia się, pomóc dotrzeć do sedna problemu, zachęcić do dialogu i szukania najlepszych niesiłowych rozwiązań? Jak wytłumaczyć dziecku, że jego zachowanie jest niewłaściwe i nie stracić jego zaufania?... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Thomas GordonTrening Skutecznego NauczycielaTrening Skutecznego Rodzicawspółpraca z rodzicamiwychowanie

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
W jaki sposób prowadzić rozmowy z rodzicami, aby skłonić ich do otwarcia się, pomóc dotrzeć do sedna problemu, zachęcić do dialogu i szukania najlepszych niesiłowych rozwiązań? Jak wytłumaczyć dziecku, że jego zachowanie jest niewłaściwe i nie stracić jego zaufania? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomogą scenariusze zaprezentowane poniżej.


Na ten praktyczny artykuł składają się:
- opisy przykładowych rozmów (scenki rodzajowe), w których podejmowane są różne trudne, „zapalne” tematy pomiędzy nauczycielem a rodzicem, nauczycielem a dzieckiem oraz rodzicem a dzieckiem.
Jak zaznaczyła Autorka - rozmowa przeprowadzona w taki sposób komunikuje dziecku akceptację, brak nadmiernego wypytywania, zachęca do otwarcia się, nie wywołuje niepotrzebnych napięć. Stwarza przestrzeń do wyrażenia przez rodzica własnej opinii, wartości, poglądów, uczy i wychowuje.


Objętość artykułu:
2 strony.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz