Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 5182.33 kb
Stron: 3
Id: 3393

Pory roku – układamy kalendarze (scenariusz zajęć)

Monika Majewska   Czerwiec 2013

Przykładowe propozycje ze scenariusza: Swobodna ekspresja ruchowa przy fragmentach utworu A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Nauczyciel włącza kolejne fragmenty utworu i pokazuje symbol pory roku, do której odnosi się utwór. Dzieci, które mają taki sam emblemat, wychodzą na środek i swobodnie tańczą ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przyrodniczajesieńlatomatematykapięciolatekscenariusz zajęćwiosnazima

Więcej z działu

Rozwój intelektualny i edukacja matematyczna

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • podkład do piosenki „Pory roku” – do pobrania TU;
  • ilustracje i karty pracy (m.in. emblematy i przedmioty związane z porami roku, schemat kalendarza) – znajdziesz je TU oraz TU.
Scenariusz zajęć dla dzieci pięcioletnich oparty o następujące cele ogólne:
  • kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych (I 1);
  • wychowanie przez sztukę – muzyka i śpiew (VIII 2, 4);
  • wychowanie przez sztukę – różne formy plastyczne (IX 2);
  • wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną (XIII 6).
Przykładowe propozycje ze scenariusza: Swobodna ekspresja ruchowa przy fragmentach utworu A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Nauczyciel włącza kolejne fragmenty utworu i pokazuje symbol pory roku, do której odnosi się utwór. Dzieci, które mają taki sam emblemat, wychodzą na środek i swobodnie tańczą do muzyki lub wykonują czynności charakterystyczne dla danej pory roku. Aby taniec był bardziej atrakcyjny, warto wykorzystać chusty lub paski z bibuły w kolorach charakterystycznych dla pór roku (wiosna – zielony, lato – żółty, jesień – czerwony, zima – biały). (…) Pory roku w obrazach – dzieci w zespołach tworzą pejzaże charakterystyczne dla pory roku, jaką reprezentują. Praca wykonana techniką kolażu na płachetkach z wykorzystaniem materiałów, takich jak kolorowe płótna, kolorowe szarfy, plastikowe koła, liście, owoce, kasztany, orzechy, żołędzie, noski klonowe, jarzębina, muszelki, wata, plastikowe pałeczki, czapka, szalik, rękawiczki, sylwety drzew, kwiaty, motyle, itp. Efekt końcowy warto sfotografować zanim dzieci posprzątają salę po zajęciach. Można również zaprosić dzieci z innych grup do obejrzenia obrazów stworzonych przez koleżanki i kolegów.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz