Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 320.17 kb
Id: 1781

Połączyć tradycję z nowoczesnością – postcrossing w przedszkolu

Justyna Dulemba   Marzec 2012

Podczas planowania poszczególnych obszarów tematycznych są ujmowane tematy związane z wiedzą o Unii Europejskiej, o różnorodności kultur całego świata. Często są to zajęcia trochę sztuczne, bez realnego odniesienia do wiedzy dziecka z małej miejscowości, bez jego specjalnego wł... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja międzykulturowajęzyki obceinspiracje

Więcej z działu

Edukacja regionalna i międzykulturowa

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Podczas planowania poszczególnych obszarów tematycznych są ujmowane tematy związane
z wiedzą o Unii Europejskiej, o różnorodności kultur całego świata. Często są to zajęcia trochę sztuczne, bez realnego odniesienia do wiedzy dziecka z małej miejscowości, bez jego specjalnego włączenia się w tok zajęć. O wiele lepiej i łatwiej rozmawiałoby się z dziećmi o kulturze Niemiec po otrzymaniu na adres przedszkola, ba na adres zaangażowanej grupy dzieci (…) kilku kartek pocztowych z tego kraju. Wówczas wychowankowie nie myśleliby o danym kraju jako o jednym z wielu, wiedząc, że właśnie tam mieszkają Peter i Christina, z którymi już wcześniej „pisali”, którzy już wcześniej krótko opowiedzieli o swoich miejscowościach, zainteresowaniach, pogodzie i to jeszcze w obcym języku (wzrost motywacji do uczenia się języków obcych). Dlatego właśnie akcję postcrossing można potraktować jako wyjątkowo trafiony pomysł na cykl zajęć o różnorodności krajów, języków i kultur, do wykorzystania nie tylko w przedszkolu, ale i na każdym innym szczeblu edukacji.


W swoim tekście autorka przedstawia krok po kroku, jak w praktyczny sposób wykorzystać akcję postcrossingu (polegający na wymianie kartek w języku angielskim i niemieckim pomiędzy ludźmi z całego świata) w edukacji przedszkolnej dzieci.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz