Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 347.27 kb
Stron: 2
Id: 3779

Podróż na krańce świata – z wizytą u Eskimosów (scenariusz zajęć)

Beata Wańtowska   Grudzień 2013

Wybrane propozycje ze scenariusza: ● Z wizytą u Eskimosów. Zaproszenie dzieci przez kukiełkę przedstawiającą literę „E” do krainy polarnej – w odwiedziny do Eskimosów. Odszukanie na mapie biegunów. Rozmowa z dziećmi na tematy związane z życiem na obszarach biegunowych. Wskazanie, że Eskimosi żyją w... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

czytanie globalneedukacja międzykulturowaedukacja przyrodniczanauka czytaniascenariusz zajęć

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • fotografie Inuitów i zwierząt polarnych – znajdziesz je TU;
  • karty pracy i ilustracje do ćwiczeń – TU.
Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe:
  • odczytywanie globalne wyrazów;
  • rozszerzenie wiadomości o życiu zwierząt i ludzi na obszarach biegunowych;
  • wyszukiwanie litery „e” w wyrazach;
  • układanie z rozsypani literowej wyrazu „Eskimos”;
  • rozwijanie działań twórczych dziecka.
Wybrane propozycje ze scenariusza: ● Z wizytą u Eskimosów. Zaproszenie dzieci przez kukiełkę przedstawiającą literę „E” do krainy polarnej – w odwiedziny do Eskimosów. Odszukanie na mapie biegunów. Rozmowa z dziećmi na tematy związane z życiem na obszarach biegunowych. Wskazanie, że Eskimosi żyją w Arktyce, zaś biegun południowy nie jest zaludniony – przebywają tam jedynie pracownicy stacji badawczych. Pokaz ilustracji Eskimosa – określanie przez dzieci cech charakterystycznych postaci (skośne oczy, czarne włosy itp.). Wspólnie z nauczycielką dzieci wymyślają, w jaki sposób można się tam dostać, np. statkiem, samolotem, balonem. Nauczycielka proponuje dzieciom wybranie się statkiem do krainy wiecznej zimy. Na dywanie dzieci rozkładają np. materace i siadają na nich. Przy muzyce dzieci „wiosłują”, wypatrują przez „lornetki” krainy polarnej. ● Gdzie jest „e”? Nauczycielka rozkłada obrazki na dywanie z mieszkańcami krainy polarnej. Każde dziecko wybiera dowolny obrazek i szuka w sali ukrytych wyrazów przedstawiających nazwę zwierząt (orka, niedźwiedź polarny, wilk polarny, pingwin, renifer, płetwal, mors, foka). Wyszukiwanie litery „e” w wyrazach. Pacynka – literka „e” sprawdza poprawność wykonanego zadania (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz