Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Podaj mi swoją dłoń (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Monika Arent, Joanna Pichlak   Grudzień 2011

Na całym świecie dzieci zaczynają coraz bardziej odczuwać zjawisko przemocy, brak szacunku wobec siebie, a także wykazują nieumiejętność współdziałania ze sobą. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice widzą potrzebę rozwiązania tych problemów i podkreślenia roli nauczania w duchu war... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Na całym świecie dzieci zaczynają coraz bardziej odczuwać zjawisko przemocy, brak szacunku wobec siebie, a także wykazują nieumiejętność współdziałania ze sobą. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice widzą potrzebę rozwiązania tych problemów i podkreślenia roli nauczania w duchu wartości. Jeżeli dzieci mają wnosić wartości do swego życia, powinny posiadaną i zdobywaną na ten temat wiedzę systematyzować i rozszerzać. Ważne, by wokół dzieci byli dorośli, którzy są żywym modelem tych wartości, a także wzorem do naśladowania.


Artykuł ten stanowi przykład dobrych praktyk w zakresie realizacji Programu Edukacyjno-Wychowawczego Wartości Życia. Towarzyszy mu scenariusz zajęć z zakresu Nauczania Wartości na temat współdziałania.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka