Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2029.64 kb
Stron: 2
Id: 1552

Podaj mi swoją dłoń (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Joanna Pichlak   Grudzień 2011

Na całym świecie dzieci zaczynają coraz bardziej odczuwać zjawisko przemocy, brak szacunku wobec siebie, a także wykazują nieumiejętność współdziałania ze sobą. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice widzą potrzebę rozwiązania tych problemów i podkreślenia roli nauczania w duchu war... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Program Edukacyjny Wartości Życiascenariusz zajęćwartościwychowanie

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Na całym świecie dzieci zaczynają coraz bardziej odczuwać zjawisko przemocy, brak szacunku wobec siebie, a także wykazują nieumiejętność współdziałania ze sobą. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice widzą potrzebę rozwiązania tych problemów i podkreślenia roli nauczania w duchu wartości. Jeżeli dzieci mają wnosić wartości do swego życia, powinny posiadaną i zdobywaną na ten temat wiedzę systematyzować i rozszerzać. Ważne, by wokół dzieci byli dorośli, którzy są żywym modelem tych wartości, a także wzorem do naśladowania.


Artykuł ten stanowi przykład dobrych praktyk w zakresie realizacji Programu Edukacyjno-Wychowawczego Wartości Życia. Towarzyszy mu scenariusz zajęć z zakresu Nauczania Wartości na temat współdziałania.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz