Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Pod ziemię wciąga domy i niszczy ulice! Jakie żywioł ziemi skrywa tajemnice? [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Marzec 2017

Cele ogólne: rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci; prowadzenie obserwacji przyrodniczych przez przedszkolaki; wykonywanie eksperymentów badawczych; rozwijanie umiejętności przewidywania i wnioskowania na podstawie obserwacji; przybliżenie dzieciom właściwości ziemi; wzbogacanie wiedzy starszakó... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 8
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Marzec 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na kwiecień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci; prowadzenie obserwacji przyrodniczych przez przedszkolaki; wykonywanie eksperymentów badawczych; rozwijanie umiejętności przewidywania i wnioskowania na podstawie obserwacji; przybliżenie dzieciom właściwości ziemi; wzbogacanie wiedzy starszaków na temat elementów i zjawisk należących do żywiołu ziemi; uświadomienie dzieciom pozytywnych i negatywnych skutków działania żywiołu ziemi; kształtowanie u przedszkolaków postaw ekologicznych; rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia u starszaków; rozwijanie poczucia rytmu i zachęcanie dzieci do swobodnych improwizacji ruchowych.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się