Pod lipowym liściem (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Czerwiec 2012

Fragment artykułu: Ostatni przed wakacjami odcinek poświęcimy rozwojowi sztuki drukarskiej w epoce renesansu. W tym okresie – wraz z odkrywaniem nowych możliwości technicznych – przemiany w każdej dziedzinie dokonywały się niezwykle dynamicznie. Aby w obrazowy sposób wytłumaczyć... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Aby w obrazowy sposób wytłumaczyć dzieciom, jak doszło do tego, że księgi pisane i rysowane zastąpiła książka drukowana, na początek pokażmy przedszkolakom, jak wygląda pisanie gęsim piórem lub rysowanie zaostrzonym patykiem. Następnie możemy wykonać drukowane kartki lub całą drukowaną księgę oprawioną w ozdobne okładki. Dzięki temu dzieci będą miały okazję się przekonać, ile czasu potrzeba, by przygotować taką książkę.

Oprócz powyżej pokrótce opisanych już inspiracji – w artykule znajdziemy:
- nietypowe pomysły na prace plastyczno-technicze związane z omawianą epoką;
- opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Objętość artykułu:
3 strony.