Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Planowanie pracy wychowawczo-dydaktycznej w przedszkolu sposoby realizacji treści programowych z zakresu mowy ojczystej

Ewa Zielińska    Kwiecień 2016

(...)Na zajęciach z mowy ojczystej we wszystkich grupach wiekowych najczęściej stosuje się opowiadanie nauczyciela, a więc swobodne przedstawienie wydarzeń lub losów bohatera. W grupie starszych przedszkolaków stosunkowo rzadko, a szkoda, nauczyciele wykorzystują opowiadanie dzieci. Myślę, że wynik... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

(...)Na zajęciach z mowy ojczystej we wszystkich grupach wiekowych najczęściej stosuje się opowiadanie nauczyciela, a więc swobodne przedstawienie wydarzeń lub losów bohatera. W grupie starszych przedszkolaków stosunkowo rzadko, a szkoda, nauczyciele wykorzystują opowiadanie dzieci. Myślę, że wynika to przede wszystkim z trudności w posługiwaniu się przez dzieci komunikatywną wypowiedzią wielozdaniową. Kształtowanie mowy powiązanej i jej komunikatywność w dużej mierze zależą od prowadzenia rozmów przy obrazku lub ilustracji. Rozmowa przy obrazku między innymi pobudza dzieci do poznawania środowiska społecznego i przyrodniczego. Jak wiemy, mowa dorosłych ma ogromny wpływ na rozwijanie wrażliwości słuchowej dzieci, gdyż stanowi dla nich wzór do naśladowania. Dlatego dużo miejsca w pracy z dziećmi przedszkolnymi zajmują ćwiczenia ortofoniczne prowadzone metodą zabawową lub zadaniową.(…)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!