Typ: pdf
Wielkość: 503.23 kb
Stron: 5
Id: 198

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela stażysty

Kinga Kurczek   Wrzesień 2010

Pierwszy etap pracy nauczyciela to czas obfitujący w nowe doświadczenia: spotkanie z dziećmi i ich rodzicami, współpraca z nauczycielami, poznawanie specyfiki miejsca i środowiska lokalnego. To również czas planowania własnego rozwoju zawodowego. Początkowy okres pracy nauczyciela to c... więcej
Pobierz

Zobacz również

awans zawodowynauczycielprawo oświatowestaż

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Pierwszy etap pracy nauczyciela to czas obfitujący w nowe doświadczenia: spotkanie z dziećmi i ich rodzicami, współpraca z nauczycielami, poznawanie specyfiki miejsca i środowiska lokalnego. To również czas planowania własnego rozwoju zawodowego. Początkowy okres pracy nauczyciela to czas sprzyjający nie tylko osiąganiu nowych umiejętności, bogaceniu wiedzy i zdobywaniu doświadczenia, ale także refleksji nad własnymi predyspozycjami do zawodu nauczycielskiego oraz obszarami trudności w tym zakresie.


W artykule Autorka omawia podstawy prawne związane z awansem zawodowym, zadania opiekuna stażu oraz przedstawia propozycje dotyczące tego, jak napisać plan rozwoju zawodowego. Artykułowi towarzyszy gotowe narzędzie – przykładowy plan rozwoju zawodowego nauczyciela stażysty.