Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 248.26 kb
Id: 5841

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela kontraktowego

Kinga Kurczek   Czerwiec 2016

Zgodnie z zapisami w Karcie Nauczyciela, nauczyciel może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu co najmniej 2 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela kontraktoweg(art. 9d ust. 4). Nauczyciel rozpoczyna staż na początku roku szkolnego, nie później niż w ciągu 14 dni od d... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielplan rozwoju zawodowegorozwój osobisty

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Zgodnie z zapisami w Karcie Nauczyciela, nauczyciel może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu co najmniej 2 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela kontraktoweg(art. 9d ust. 4). Nauczyciel rozpoczyna staż na początku roku szkolnego, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora (art. 9d p. 1). Jeżeli nauczyciel zostanie zatrudniony po upływie 14 dni od dnia rozpoczęcia roku szkolnego, nie może rozpocząć stażu do końca danego roku szkolnego (art. 9d p. 2). Staż trwa 2 lata i 9 miesięcy (art. 9c p. 2). Nauczycielowi zostaje przydzielony opiekun stażu, którym może być nauczyciel mianowany lub dyplomowany (art. 9c p. 4). Podobnie jak w przypadku nauczyciela stażysty, nauczyciel ubiegający się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego opracowuje plan rozwoju zawodowego, którego projekt przedkłada dyrektorowi przedszkola wraz z wnioskiem o rozpoczęcie stażu (§ 3.2 Rozporządzenia).(...)

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz