Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 465.59 kb
Stron: 2
Id: 1371

Piosenki do bazgrania (propozycje zabaw dla dzieci w wieku poniemowlęcym)

Kornelia Stawicka-Zielenkiewicz    Magazyn specjalny 2011

Metoda Dobrego Startu stosowana jest zarówno w Polsce, jak i za granicą, najczęściej w przedszkolach, także w szkołach i w terapii pedagogicznej dzieci ryzyka dysleksji oraz w terapii i edukacji dzieci z różnorodnymi deficytami rozwojowymi. Obejmuje głównie dzieci w wieku od 3 d... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

Metoda Dobrego Startumuzykanauka pisaniawiek poniemowlęcygrafomotoryka

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Metoda Dobrego Startu stosowana jest zarówno w Polsce, jak i za granicą, najczęściej w przedszkolach, także w szkołach i w terapii pedagogicznej dzieci ryzyka dysleksji oraz w terapii i edukacji dzieci z różnorodnymi deficytami rozwojowymi. Obejmuje głównie dzieci w wieku od 3 do 10 roku życia. Struktura i elastyczność metody sprawiają, że coraz częściej poszerza ona obszary swojego oddziaływania. Dzięki współpracy prof. Marty Bogdanowicz oraz Emilii Link-Dratkowskiej opracowany został, z myślą o dzieciach w wieku poniemowlęcym, program Piosenki do bazgrania.


W artykule omówiono założenia programu, strukturę zajęć realizowanych w oparciu o niego, a także przedstawiono przykładowe propozycje zajęć i opisano, w jaki sposób prawidłowo je organizować.