Piosenki do bazgrania (propozycje zabaw dla dzieci w wieku poniemowlęcym)

Emilia Link-Dratkowska, Kornelia Stawicka-Zielenkiewicz    Magazyn specjalny 2011

Pobierz

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Metoda Dobrego Startu stosowana jest zarówno w Polsce, jak i za granicą, najczęściej w przedszkolach, także w szkołach i w terapii pedagogicznej dzieci ryzyka dysleksji oraz w terapii i edukacji dzieci z różnorodnymi deficytami rozwojowymi. Obejmuje głównie dzieci w wieku od 3 do 10 roku życia. Struktura i elastyczność metody sprawiają, że coraz częściej poszerza ona obszary swojego oddziaływania. Dzięki współpracy prof. Marty Bogdanowicz oraz Emilii Link-Dratkowskiej opracowany został, z myślą o dzieciach w wieku poniemowlęcym, program Piosenki do bazgrania.

W artykule omówiono założenia programu, strukturę zajęć realizowanych w oparciu o niego, a także przedstawiono przykładowe propozycje zajęć i opisano, w jaki sposób prawidłowo je organizować.