Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 484.59 kb
Stron: 2
Id: 2853

Pieseczek i tęcza – czyli o prawie do niewiedzy i zadawania pytań

Lidia Pieniążek   Magazyn specjalny 2012

Fragment opowiadania: Dawno, dawno temu, daleko, daleko stąd, na skraju pięknego zielonego lasu, nad rzeczką mieszkała sobie psia rodzina. Był tam Tata Pies, Mama Psinka i ich synek Pieseczek. Pieseczek nie miał co prawda ani braciszka, ani siostrzyczki, ale nie nudziło mu się wcale, bo miał swoich... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

opowiadaniebajkarozwój społecznyprawa dziecka

Więcej z działu

Bajkolandia

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Fragment opowiadania:
Dawno, dawno temu, daleko, daleko stąd, na skraju pięknego zielonego lasu, nad rzeczką mieszkała sobie psia rodzina. Był tam Tata Pies, Mama Psinka i ich synek Pieseczek. Pieseczek nie miał co prawda ani braciszka, ani siostrzyczki, ale nie nudziło mu się wcale, bo miał swoich przyjaciół: Misia, Wiewiórkę i Jeża. Bardzo ich lubił i chętnie spędzał z nimi czas. Niedawno zyskał nowego przyjaciela, takiego prawdziwego, najprawdziwszego, a był nim piesek Bureczek, który mieszkał nieopodal rzeczki, na wzgórzu.
Pewnego deszczowego dnia Pieseczek, jeszcze w piżamce, siedział sobie w kuchni i oglądał swoje ulubione książeczki. Była z nim Mama, zajęta akurat prasowaniem. – Mamusiu, a co to jest alergia? – spytał nagle Pieseczek. – Wiewiórka mi powiedziała, że jej braciszek ma alergię na kwiaty i śmiała się ze mnie, że nie wiem, co to jest. Mamusia wytłumaczyła synkowi, co to alergia, lecz Pieseczek miał do niej jeszcze mnóstwo pytań. – Mamusiu, a dlaczego liście są zielone? Skąd się bierze wiatr? Dlaczego kwiaty pachną? Czy to prawda, że morze jest słone? Dlaczego biedronki są czerwone (...)?