Typ: pdf
Wielkość: 484.59 kb
Stron: 2
Id: 2853

Pieseczek i tęcza – czyli o prawie do niewiedzy i zadawania pytań

Lidia Pieniążek   Magazyn specjalny 2012

Fragment opowiadania: Dawno, dawno temu, daleko, daleko stąd, na skraju pięknego zielonego lasu, nad rzeczką mieszkała sobie psia rodzina. Był tam Tata Pies, Mama Psinka i ich synek Pieseczek. Pieseczek nie miał co prawda ani braciszka, ani siostrzyczki, ale nie nudziło mu się wcale, bo miał swoich... więcej
Pobierz

Zobacz również

opowiadaniebajkarozwój społecznyprawa dziecka

Więcej z działu

Bajkolandia

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Fragment opowiadania:
Dawno, dawno temu, daleko, daleko stąd, na skraju pięknego zielonego lasu, nad rzeczką mieszkała sobie psia rodzina. Był tam Tata Pies, Mama Psinka i ich synek Pieseczek. Pieseczek nie miał co prawda ani braciszka, ani siostrzyczki, ale nie nudziło mu się wcale, bo miał swoich przyjaciół: Misia, Wiewiórkę i Jeża. Bardzo ich lubił i chętnie spędzał z nimi czas. Niedawno zyskał nowego przyjaciela, takiego prawdziwego, najprawdziwszego, a był nim piesek Bureczek, który mieszkał nieopodal rzeczki, na wzgórzu.
Pewnego deszczowego dnia Pieseczek, jeszcze w piżamce, siedział sobie w kuchni i oglądał swoje ulubione książeczki. Była z nim Mama, zajęta akurat prasowaniem. – Mamusiu, a co to jest alergia? – spytał nagle Pieseczek. – Wiewiórka mi powiedziała, że jej braciszek ma alergię na kwiaty i śmiała się ze mnie, że nie wiem, co to jest. Mamusia wytłumaczyła synkowi, co to alergia, lecz Pieseczek miał do niej jeszcze mnóstwo pytań. – Mamusiu, a dlaczego liście są zielone? Skąd się bierze wiatr? Dlaczego kwiaty pachną? Czy to prawda, że morze jest słone? Dlaczego biedronki są czerwone (...)?