Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Pieseczek i tęcza – czyli o prawie do niewiedzy i zadawania pytań

Lidia Pieniążek  
Magazyn specjalny 2012

Fragment opowiadania: Dawno, dawno temu, daleko, daleko stąd, na skraju pięknego zielonego lasu, nad rzeczką mieszkała sobie psia rodzina. Był tam Tata Pies, Mama Psinka i ich synek Pieseczek. Pieseczek nie miał co prawda ani braciszka, ani siostrzyczki, ale nie nudziło mu się wcale, bo miał swoich... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 484.59 kb
Stron: 2
Id: 2853

Zobacz również

opowiadanie
bajka
rozwój społeczny
prawa dziecka

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Fragment opowiadania:
Dawno, dawno temu, daleko, daleko stąd, na skraju pięknego zielonego lasu, nad rzeczką mieszkała sobie psia rodzina. Był tam Tata Pies, Mama Psinka i ich synek Pieseczek. Pieseczek nie miał co prawda ani braciszka, ani siostrzyczki, ale nie nudziło mu się wcale, bo miał swoich przyjaciół: Misia, Wiewiórkę i Jeża. Bardzo ich lubił i chętnie spędzał z nimi czas. Niedawno zyskał nowego przyjaciela, takiego prawdziwego, najprawdziwszego, a był nim piesek Bureczek, który mieszkał nieopodal rzeczki, na wzgórzu.
Pewnego deszczowego dnia Pieseczek, jeszcze w piżamce, siedział sobie w kuchni i oglądał swoje ulubione książeczki. Była z nim Mama, zajęta akurat prasowaniem. – Mamusiu, a co to jest alergia? – spytał nagle Pieseczek. – Wiewiórka mi powiedziała, że jej braciszek ma alergię na kwiaty i śmiała się ze mnie, że nie wiem, co to jest. Mamusia wytłumaczyła synkowi, co to alergia, lecz Pieseczek miał do niej jeszcze mnóstwo pytań. – Mamusiu, a dlaczego liście są zielone? Skąd się bierze wiatr? Dlaczego kwiaty pachną? Czy to prawda, że morze jest słone? Dlaczego biedronki są czerwone (...)?