Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Pierwsza pomoc nadzoru pedagogicznego

Agnieszka Czeglik   Wrzesień 2010

W Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. nr 168, poz. 1324), które stanowi akt wykonawczy art. 35 ust 6 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), określono założ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

W Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. nr 168, poz. 1324), które stanowi akt wykonawczy art. 35 ust 6 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), określono założenia nowego modelu nadzoru pedagogicznego, składające się z trzech zadań nadzorczych organów sprawujących nadzór. Do zadań tych należą: ewaluacja działalności edukacyjnej szkół i placówek; kontrola przestrzegania przepisów prawa dotyczących działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej szkół, placówek i nauczycieli; wspomaganie pracy szkół i placówek oraz nauczycieli w zakresie ich działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej.
Zatem celem rozporządzenia jest wzmocnienie systemu nadzoru pedagogicznego ukierunkowanego na dokonywanie analizy i oceny jakości działalności edukacyjnej przedszkoli.


Poprzez lekturę artykułu zapoznamy się z nowym modelem nadzoru i jego założeniami oraz zadaniami dyrektora w kontekście ewaluacji wewnętrznej. Artykułowi towarzyszy gotowe narzędzie: przykładowy plan nadzoru.
 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!