Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 432.26 kb
Stron: 3
Id: 16

Pierwsza pomoc nadzoru pedagogicznego

Agnieszka Czeglik   Wrzesień 2010

W Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. nr 168, poz. 1324), które stanowi akt wykonawczy art. 35 ust 6 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), określono założ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Zarządzanie przedszkolemdyrektorewaluacjamenadżernadzór pedagogicznyprawo oświatowe

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. nr 168, poz. 1324), które stanowi akt wykonawczy art. 35 ust 6 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), określono założenia nowego modelu nadzoru pedagogicznego, składające się z trzech zadań nadzorczych organów sprawujących nadzór. Do zadań tych należą: ewaluacja działalności edukacyjnej szkół i placówek; kontrola przestrzegania przepisów prawa dotyczących działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej szkół, placówek i nauczycieli; wspomaganie pracy szkół i placówek oraz nauczycieli w zakresie ich działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej.
Zatem celem rozporządzenia jest wzmocnienie systemu nadzoru pedagogicznego ukierunkowanego na dokonywanie analizy i oceny jakości działalności edukacyjnej przedszkoli.


Poprzez lekturę artykułu zapoznamy się z nowym modelem nadzoru i jego założeniami oraz zadaniami dyrektora w kontekście ewaluacji wewnętrznej. Artykułowi towarzyszy gotowe narzędzie: przykładowy plan nadzoru.
 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz