Pięć sposobów budowania własnej wartości

Katarzyna Lotkowska   Luty 2012

Podtytuł: Podstawowy warunek rozwijania inteligencji emocjonalnej i radzenia sobie z wyzwaniami. Pozytywne nastawienie stanowi istotny element na drodze do sukcesu. Dziecko buduje wyobrażenie o sobie na podstawie sukcesów, jakie osiąga. Naszymi myślami kreujemy bowiem samych siebie. Poczu... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Poczucie własnej wartości dziecka w znacznej mierze zależy od trzech współdziałających elementów. Należą do nich: poczucie dziecka, że jest bezwarunkowo kochane za to, kim jest, a nie za to, co osiągnęło; osiągnięcie celu, który dziecko samo sobie wyznaczyło, poczucie, że robi postępy; pozytywne zachęty – szczególnie gdy do dalszej pracy motywują rodzice.

W artykule znajdziemy konkretne wskazówki wychowawcze dotyczące tego, jak budować poczucie własnej wartości u dzieci i jak wprowadzać je w świat podstawowych wartości, za jakie Autorka uznała odpowiedzialność, samokontrolę, szacunek, uczciwość oraz odwagę.

Tekst ten stanowi świetny materiał do pracy z rodzicami w ramach tzw. pedagogizacji.