Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 529.24 kb
Stron: 2
Id: 1622

Pięć sposobów budowania własnej wartości

Katarzyna Lotkowska   Luty 2012

Podtytuł: Podstawowy warunek rozwijania inteligencji emocjonalnej i radzenia sobie z wyzwaniami. Pozytywne nastawienie stanowi istotny element na drodze do sukcesu. Dziecko buduje wyobrażenie o sobie na podstawie sukcesów, jakie osiąga. Naszymi myślami kreujemy bowiem samych siebie. Poczu... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

emocjepedagogizacjarodzicewartościwychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Podtytuł: Podstawowy warunek rozwijania inteligencji emocjonalnej i radzenia sobie z wyzwaniami.


Pozytywne nastawienie stanowi istotny element na drodze do sukcesu. Dziecko buduje wyobrażenie o sobie na podstawie sukcesów, jakie osiąga. Naszymi myślami kreujemy bowiem samych siebie.
Poczucie własnej wartości dziecka w znacznej mierze zależy od trzech współdziałających elementów. Należą do nich: poczucie dziecka, że jest bezwarunkowo kochane za to, kim jest, a nie za to, co osiągnęło; osiągnięcie celu, który dziecko samo sobie wyznaczyło, poczucie, że robi postępy; pozytywne zachęty – szczególnie gdy do dalszej pracy motywują rodzice.


W artykule znajdziemy konkretne wskazówki wychowawcze dotyczące tego, jak budować poczucie własnej wartości u dzieci i jak wprowadzać je w świat podstawowych wartości, za jakie Autorka uznała odpowiedzialność, samokontrolę, szacunek, uczciwość oraz odwagę.

Tekst ten stanowi świetny materiał do pracy z rodzicami w ramach tzw. pedagogizacji.