Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 744.18 kb
Stron: 3
Id: 1525

Pedagogizacja bez infantylizacji

Maria Broda-Bajak   Listopad 2011

O formach pedagogizacji rodziców i jej celach sporo już napisano. Każdy nauczyciel wie na swój własny użytek, co to znaczy pedagogizować, lecz niestety, nie każdy ma świadomość, że nie oznacza to jedynie organizacji zebrania, na które większość rodziców przyjdzie niezbyt ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

pedagogizacjawspółpraca z rodzicami

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

O formach pedagogizacji rodziców i jej celach sporo już napisano. Każdy nauczyciel wie na swój własny użytek, co to znaczy pedagogizować, lecz niestety, nie każdy ma świadomość, że nie oznacza to jedynie organizacji zebrania, na które większość rodziców przyjdzie niezbyt chętnie, czy zaproszenia na indywidualne konsultacje, na które zgłosi się całkiem sporo opiekunów, ale niekoniecznie tych, z którymi nauczyciel niezwłocznie chciałby porozmawiać.


W artykule przeczytamy o zasadach, jakimi powinni kierować się nauczyciele przy organizowaniu współpracy z rodzicami, a także zapoznamy się z wymaganiami stawianymi nauczycielowi pedagogizującemu.


Autorka zachęca również do podjęcia dyskusji wokół przedstawionego przez nią problemu i czeka na wszelkie sugestie pod adresem e-mail: m.bajak@blizejprzedszkola.pl.