Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 942.19 kb
Stron: 4
Id: 2893

Pasowanie na przedszkolaka – jak skutecznie zaplanować imprezę przedszkolną

Dorota Kamińska   Wrzesień 2012

Scenariusz zajęć z zastosowaniem narzędzi TOC – drzewko ambitnego celu. Fragment artykułu: Powszechnie uznaje się, że planowanie to żmudne zajęcie przypisane głównie takim zawodom, jak: menedżer, ekonomista czy inżynier. Jednakże z naszego codziennego doświadczenia wynika, że jest t... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

metody aktywnescenariusz zajęćTeoria ograniczeń (TOC)

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2012

Scenariusz zajęć z zastosowaniem narzędzi TOC – drzewko ambitnego celu.

Fragment artykułu:

Powszechnie uznaje się, że planowanie to żmudne zajęcie przypisane głównie takim zawodom, jak: menedżer, ekonomista czy inżynier. Jednakże z naszego codziennego doświadczenia wynika, że jest to umiejętność niezbędna również w pracy każdego nauczyciela. Jest ona przydatna zarówno podczas pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi, współpracy z rodzicami, środowiskiem lokalnym, jak też organizacji wycieczek, imprez i uroczystości przedszkolnych.
Bardzo często jesteśmy zbyt zajęci, by znaleźć czas na szczegółowe zaplanowanie konkretnych zadań na przyszłość, i po prostu wolimy wykonywać je bez większego przygotowania, na bieżąco. Jednakże dobrze opracowany, realny plan działań może nam pomóc w radzeniu sobie z chaosem i codziennym natłokiem spraw, a także usprawnić naszą pracę i ukierunkować ją na sukces. Jest to umiejętność szczególnie przydatna podczas organizacji uroczystości i imprez przedszkolnych, które stanowią istotny element pracy nauczyciela przedszkola. Spotkania te coraz częściej przyjmują rodzinny charakter z uwagi na uczestniczenie w nich dzieci, ich rodziców, dziadków oraz nauczycieli, personelu placówki, a także innych osób zaprzyjaźnionych z przedszkolem, co wpływa pozytywnie na budowanie więzi oraz zaufania do placówki i jej pracowników.

Z dalszej części artykułu dowiemy się:

  • co możemy zrobić, aby imprezy i uroczystości przedszkolne były przyjemne i niezapomniane;
  • jakie korzyści wynikają z zastosowania drzewka ambitnego celu.

Artykułowi towarzyszy:

  • scenariusz wspólnego planowania (razem z dziećmi) uroczystości przedszkolnej „Pasowanie na przedszkolaka” z wykorzystaniem drzewka ambitnego celu.
Objętość artykułu: 4 strony.