Pasowanie na przedszkolaka – jak skutecznie zaplanować imprezę przedszkolną

Dorota Kamińska   Wrzesień 2012

Scenariusz zajęć z zastosowaniem narzędzi TOC – drzewko ambitnego celu. Fragment artykułu: Powszechnie uznaje się, że planowanie to żmudne zajęcie przypisane głównie takim zawodom, jak: menedżer, ekonomista czy inżynier. Jednakże z naszego codziennego doświadczenia wynika, że jest t... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariusz zajęć z zastosowaniem narzędzi TOC – drzewko ambitnego celu.

Fragment artykułu:

Powszechnie uznaje się, że planowanie to żmudne zajęcie przypisane głównie takim zawodom, jak: menedżer, ekonomista czy inżynier. Jednakże z naszego codziennego doświadczenia wynika, że jest to umiejętność niezbędna również w pracy każdego nauczyciela. Jest ona przydatna zarówno podczas pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi, współpracy z rodzicami, środowiskiem lokalnym, jak też organizacji wycieczek, imprez i uroczystości przedszkolnych.
Bardzo często jesteśmy zbyt zajęci, by znaleźć czas na szczegółowe zaplanowanie konkretnych zadań na przyszłość, i po prostu wolimy wykonywać je bez większego przygotowania, na bieżąco. Jednakże dobrze opracowany, realny plan działań może nam pomóc w radzeniu sobie z chaosem i codziennym natłokiem spraw, a także usprawnić naszą pracę i ukierunkować ją na sukces. Jest to umiejętność szczególnie przydatna podczas organizacji uroczystości i imprez przedszkolnych, które stanowią istotny element pracy nauczyciela przedszkola. Spotkania te coraz częściej przyjmują rodzinny charakter z uwagi na uczestniczenie w nich dzieci, ich rodziców, dziadków oraz nauczycieli, personelu placówki, a także innych osób zaprzyjaźnionych z przedszkolem, co wpływa pozytywnie na budowanie więzi oraz zaufania do placówki i jej pracowników.

Z dalszej części artykułu dowiemy się:

• co możemy zrobić, aby imprezy i uroczystości przedszkolne były przyjemne i niezapomniane;
  • jakie korzyści wynikają z zastosowania drzewka ambitnego celu.

Artykułowi towarzyszy:

• scenariusz wspólnego planowania (razem z dziećmi) uroczystości przedszkolnej „Pasowanie na przedszkolaka” z wykorzystaniem drzewka ambitnego celu.
Objętość artykułu: 4 strony.