Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Parentyfikacja – gdy dziecko przejmuje rolę dorosłego…

Anna Jankowska   Październik 2018

"Właściwie istnieją dwa rodzaje parentyfikacji. Pierwszy nazywany jest instrumentalnym. To raczej działania zewnętrzne, czyli właśnie ta nadmierna grzeczność, samodzielność i odpowiedzialność, które z jednej strony budzą podziw, z drugiej jednak powinny obudzić czujność, bo przecież dzieci (wiele za... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Październik 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Właściwie istnieją dwa rodzaje parentyfikacji. Pierwszy nazywany jest instrumentalnym. To raczej działania zewnętrzne, czyli właśnie ta nadmierna grzeczność, samodzielność i odpowiedzialność, które z jednej strony budzą podziw, z drugiej jednak powinny obudzić czujność, bo przecież dzieci (wiele zależy od wieku) raczej tak się nie zachowują. I słusznie, bo kilkulatki nie powinny brać odpowiedzialności za pamiętanie o zakupach, spotkaniach, wizytach u lekarza, szczepieniach, zmywaniu naczyń i ogólnym zajmowaniu się gospodarstwem domowym. Jeśli dziecko właśnie na tym skupia codziennie swoją energię, warto przyjrzeć się jego sytuacji rodzinnej. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!