Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Pamiątki z wakacji • Bączki (Kącik muzyczny)

Maria Tomaszewska   Wrzesień 2012

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-plastycznych. Znajdziemy w nim także nową rubrykę: „Maluszki śpiewają”, która powstała z myślą o wzbogaceniu oferty rynkowej o kolejne utwory muzyczne służące umuzykalnieniu grup żłobkowych i młodszych grup przedsz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-plastycznych. Znajdziemy w nim także nową rubrykę: „Maluszki śpiewają”, która powstała z myślą o wzbogaceniu oferty rynkowej o kolejne utwory muzyczne służące umuzykalnieniu grup żłobkowych i młodszych grup przedszkolnych. Naszym celem jest uwrażliwienie dzieci na muzykę, wyrobienie poczucia rytmu. Maluchy uwielbiają wszelkie zabawy muzyczne. Dzięki nim wspomagany jest nie tylko zasób słownictwa dziecka, ale też jego ogólny rozwój, a w szczególności koordynacja ruchowa. Warto wyczulać małe dzieci na różne dźwięki. Muzyka ułatwia kontakty dziecka z dorosłymi. Śpiewajmy więc często dziecku i z dzieckiem, a percepcja świata malucha będzie radośniejsza. Muzyka dla maluszka powinna być odpowiednio dobrana – pod kątem wrażliwości bardzo młodego człowieka. Postarajmy się sprostać temu wyzwaniu.

W artykule znajdziemy:

  • piosenkę „Wakacyjna muszelka” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) oraz opisy zabaw (muzyczno-ruchowych, plastycznej) jej towarzyszących;
  • piosenkę „Bączki” (wraz z zapisem nutowym) i towarzyszące jej zabawy przeznaczone dla najmłodszych przedszkolaków.

Artykułowi towarzyszą fragmenty utworów w formacie mp3:

Objętość artykułu: 2 strony.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!