Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 377.8 kb
Stron: 2
Id: 1582

Paluszkowe bajki

Ida Winiarek   Styczeń 2012

Sednem „Gimnastyki paluszkowej” jest pomoc dzieciom w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnej rąk. Wsparcie dzieci w tym procesie jest sprawą niesłychanie ważną, bo spodziewanym efektem jest umiejętność płynnego pisania i rysowania, nie mówiąc już o wiel... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

zabawy paluszkowenauka pisaniarozwój manualny

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Sednem „Gimnastyki paluszkowej” jest pomoc dzieciom w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnej rąk. Wsparcie dzieci w tym procesie jest sprawą niesłychanie ważną, bo spodziewanym efektem jest umiejętność płynnego pisania i rysowania, nie mówiąc już o wielu innych korzyściach wynikających z gimnastykowania palców (patrz artykuł w BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 10.121/2011).
Jak możemy zmotywować dzieci do ćwiczenia potrzebnych im umiejętności w odpowiedni rozwojowo sposób, nie nudząc ich i nie zniechęcając? Jednym ze sposobów jest wykorzystanie angażujących zabaw paluszkowych i historyjek. Ponieważ zarówno opowiastki, jak i ruch są zabawą, dzieci często i chętnie włączają się w te działania. Może zechcą nauczyć się Waszych historyjek i bajek, by móc opowiadać je w swoich domach? W ten sposób ćwiczenie podstawowych umiejętności motorycznych stanie się zabawą.


W artykule przedstawiona została przykładowa paluszkowa bajeczka, której towarzyszą konkretne wskazówki do jej realizacji.


Tekst powstał na podstawie książki „Gimnastyka paluszkowa” Galiny Dolyi i Judy Holder – więcej informacji na www.finger-gym.com lub pod adresem mailowym educola@onet.pl.