Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Paluszkowe bajki

Ida Winiarek   Styczeń 2012

Sednem „Gimnastyki paluszkowej” jest pomoc dzieciom w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnej rąk. Wsparcie dzieci w tym procesie jest sprawą niesłychanie ważną, bo spodziewanym efektem jest umiejętność płynnego pisania i rysowania, nie mówiąc już o wiel... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Sednem „Gimnastyki paluszkowej” jest pomoc dzieciom w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnej rąk. Wsparcie dzieci w tym procesie jest sprawą niesłychanie ważną, bo spodziewanym efektem jest umiejętność płynnego pisania i rysowania, nie mówiąc już o wielu innych korzyściach wynikających z gimnastykowania palców (patrz artykuł w BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 10.121/2011).
Jak możemy zmotywować dzieci do ćwiczenia potrzebnych im umiejętności w odpowiedni rozwojowo sposób, nie nudząc ich i nie zniechęcając? Jednym ze sposobów jest wykorzystanie angażujących zabaw paluszkowych i historyjek. Ponieważ zarówno opowiastki, jak i ruch są zabawą, dzieci często i chętnie włączają się w te działania. Może zechcą nauczyć się Waszych historyjek i bajek, by móc opowiadać je w swoich domach? W ten sposób ćwiczenie podstawowych umiejętności motorycznych stanie się zabawą.


W artykule przedstawiona została przykładowa paluszkowa bajeczka, której towarzyszą konkretne wskazówki do jej realizacji.


Tekst powstał na podstawie książki „Gimnastyka paluszkowa” Galiny Dolyi i Judy Holder – więcej informacji na www.finger-gym.com lub pod adresem mailowym educola@onet.pl.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka