PAFNUCY I MĄDRALINKA [bajka psychoedukacyjna

Agnieszka Borowiecka   Luty 2017

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Luty 2017

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Bajka psychoedukacyjna dla dzieci, którym często zdarzają się różne niepowodzenia.

"(...) Pafnucy tylko spuścił głowę, tak że szurał bezwiednie swoją długą trąbą po ziemi i za wszelką cenę próbował się nie popłakać, choć było mu naprawdę przykro. W jednej chwili poczuł się taki samotny. „Przecież nikt nie będzie chciał się przyjaźnić z taką fajtłapą” – pomyślał sobie w duchu, a ogromna słona łza zakręciła mu się w oku i ześlizgnęła się po wielkim policzku. Nagle poczuł czyjąś ciepłą łapkę na swojej buźce i czyjś miły głos wyszeptał mu wprost do uszka: – Nie przejmuj się, my im pokażemy, kto tu jest gapa! – Była to Mądralinka, która zmrużyła swe małe oczka. – Skoro tak lubicie się śmiać, może urządzimy sobie mały konkurs! – krzyknęła, zwracając się do świerszcza i królika. – Z pewnością da wam wiele powodów do radości – dodała, uśmiechając się tajemniczo. – Konkurs? – spytał świerszcz. – Och, ja uwielbiam konkursy – rzekł uszczęśliwiony. – A na czym miałby polegać ten konkurs? – dociekał królik. – Podzielimy się na dwie drużyny i  sprawdzimy, kto uzbiera więcej szyszek w wyznaczonym czasie – oznajmiła Mądralinka. – Ja z Pafnucym przeciwko wam dwóm – dodała dla jasności. (...)"