bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.
nr 06.297/2026 - materiały na wrzesień Maj 2026
nr 05.296/2026 - materiały na czerwiec Kwiecień 2026
nr 04.295/2026 - materiały na maj Marzec 2026
nr 03.294/2026 - materiały na kwiecień Luty 2026
nr 02.293/2026 - materiały na marzec Styczeń 2026
nr 01.292/2026 - materiały na luty Grudzień 2025
nr 12.291/2025 - materiały na styczeń Listopad 2025
nr 11.290/2025 - materiały na grudzień Październik 2025
nr 10.289/2025 - materiały na listopad Wrzesień 2025
nr 09.288/2025 - materiały na październik Lipiec-sierpień 2025
nr 07-08.286-287/2025 - materiały na cały rok Czerwiec 2025
nr 06.285/2025 - materiały na wrzesień
Oto łąka jest majowa
Przygotuj się na pełną przygód podróż po majowej łące dzięki naszemu wyjątkowemu materiałowi „Oto łąka jest majowa”. To idealna propozycja dla nauczycieli przedszkolnych, którzy pragną wprowadzić dzieci w świat przyrody poprzez zabawę i muzykę. Co zawiera materiał? Materiał zawiera scenariusz zajęć... więcej
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (8.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX. Pomoce dydaktyczne 6
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.
Pomoce dydaktyczne do scenariusza są dostępne do zakupu/pobrania w osobnych plikach. Przejdź do pomocy dydaktycznych
Przygotuj się na pełną przygód podróż po majowej łące dzięki naszemu wyjątkowemu materiałowi „Oto łąka jest majowa”. To idealna propozycja dla nauczycieli przedszkolnych, którzy pragną wprowadzić dzieci w świat przyrody poprzez zabawę i muzykę.
Co zawiera materiał?
Materiał zawiera scenariusz zajęć oparty na piosence „Oto łąka jest majowa” autorstwa Michała Skupieńskiego i Magdaleny Nowak. W zestawie znajdziesz także instrukcje do zabaw dydaktycznych i prac plastycznych, które pomogą dzieciom zgłębić temat łąki i jej mieszkańców.
Dla kogo jest przeznaczony?
„Oto łąka jest majowa” to materiał dedykowany nauczycielom przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którzy chcą wzbogacić swoje lekcje o kreatywne i angażujące aktywności. Idealny dla dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się poprzez zabawę i interakcję.
Jak wykorzystać materiał w praktyce?
- Słuchanie i rozmowa: Dzieci wysłuchują piosenki i starają się zapamiętać jak najwięcej aktywności związanych z łąką.
- Zabawy dydaktyczne: „O kim mowa?” i „Kto jest na łące?” wspierają rozwój percepcji słuchowej i koncentracji.
- Prace plastyczne: Dzieci tworzą własne obrazy łąki, co rozwija ich zdolności manualne i kreatywność.
Dlaczego warto sięgnąć po ten materiał?
Materiał „Oto łąka jest majowa” nie tylko wzbogaca wiedzę dzieci na temat przyrody, ale także rozwija ich kompetencje społeczne i językowe. Dzięki różnorodnym formom aktywności, dzieci uczą się przez zabawę, co sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy i umiejętności. To gotowy do druku materiał, który z pewnością urozmaici zajęcia i sprawi, że dzieci z radością będą uczestniczyć w nauce.
