Typ: pdf
Wielkość: 2122.3 kb
Stron: 3
Id: 1560

Oko w oko z Zeusem - starożytna Grecja (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Grudzień 2011

Jakież to niezwykłe, że teatr powstał tyle tysięcy lat temu! Nie ma chyba nikogo, kto jako dziecko nie bawiłby się w teatr i nie przebierał. Dzieciom spodoba się paradowanie w białych prześcieradłach (togach greckich) i z wieńcami laurowymi na głowach. Zabawa w teatr nie byłaby pełna, gdyby nie mask... więcej
Pobierz

Zobacz również

plastykateatrcykl Spotkania ze sztuką

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Jakież to niezwykłe, że teatr powstał tyle tysięcy lat temu! Nie ma chyba nikogo, kto jako dziecko nie bawiłby się w teatr i nie przebierał. Dzieciom spodoba się paradowanie w białych prześcieradłach (togach greckich) i z wieńcami laurowymi na głowach. Zabawa w teatr nie byłaby pełna, gdyby nie maski. Białe maski można kupić w sklepach i dekorować je (np. malować, przyklejać brokatowe świecidełka itp.). Możemy też zabawić się tekturą falistą i szarym papierem.


Kolumna jońska, wazy greckie, maski – to zadania plastyczne, jakie możemy wykonać wraz z dziećmi w ramach lepszego zaznajomienia się ze Starożytną Grecją. Ponadto cześć artykułu stanowi opowiadanie autorstwa Ewa Stadtmüller i towarzyszące mu zadania do wykonania.