Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Oko w oko z Zeusem - starożytna Grecja (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Grudzień 2011

Jakież to niezwykłe, że teatr powstał tyle tysięcy lat temu! Nie ma chyba nikogo, kto jako dziecko nie bawiłby się w teatr i nie przebierał. Dzieciom spodoba się paradowanie w białych prześcieradłach (togach greckich) i z wieńcami laurowymi na głowach. Zabawa w teatr nie byłaby pełna, gdyby nie mask... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Jakież to niezwykłe, że teatr powstał tyle tysięcy lat temu! Nie ma chyba nikogo, kto jako dziecko nie bawiłby się w teatr i nie przebierał. Dzieciom spodoba się paradowanie w białych prześcieradłach (togach greckich) i z wieńcami laurowymi na głowach. Zabawa w teatr nie byłaby pełna, gdyby nie maski. Białe maski można kupić w sklepach i dekorować je (np. malować, przyklejać brokatowe świecidełka itp.). Możemy też zabawić się tekturą falistą i szarym papierem.


Kolumna jońska, wazy greckie, maski – to zadania plastyczne, jakie możemy wykonać wraz z dziećmi w ramach lepszego zaznajomienia się ze Starożytną Grecją. Ponadto cześć artykułu stanowi opowiadanie autorstwa Ewa Stadtmüller i towarzyszące mu zadania do wykonania.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się