Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 2122.3 kb
Stron: 3
Id: 1560

Oko w oko z Zeusem - starożytna Grecja (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Grudzień 2011

Jakież to niezwykłe, że teatr powstał tyle tysięcy lat temu! Nie ma chyba nikogo, kto jako dziecko nie bawiłby się w teatr i nie przebierał. Dzieciom spodoba się paradowanie w białych prześcieradłach (togach greckich) i z wieńcami laurowymi na głowach. Zabawa w teatr nie byłaby pełna, gdyby nie mask... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

plastykateatrcykl Spotkania ze sztuką

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Jakież to niezwykłe, że teatr powstał tyle tysięcy lat temu! Nie ma chyba nikogo, kto jako dziecko nie bawiłby się w teatr i nie przebierał. Dzieciom spodoba się paradowanie w białych prześcieradłach (togach greckich) i z wieńcami laurowymi na głowach. Zabawa w teatr nie byłaby pełna, gdyby nie maski. Białe maski można kupić w sklepach i dekorować je (np. malować, przyklejać brokatowe świecidełka itp.). Możemy też zabawić się tekturą falistą i szarym papierem.


Kolumna jońska, wazy greckie, maski – to zadania plastyczne, jakie możemy wykonać wraz z dziećmi w ramach lepszego zaznajomienia się ze Starożytną Grecją. Ponadto cześć artykułu stanowi opowiadanie autorstwa Ewa Stadtmüller i towarzyszące mu zadania do wykonania.