Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 650.89 kb
Stron: 3
Id: 847

Odwracane obrazki i sylaby zamknięte (symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania)

Jagoda Cieszyńska-Rożek    Marzec 2011

Przedszkolaki wcześnie potrafią rozpoznawać samogłoski i cyfry, jednak nauczyciele i rodzice zwracają uwagę na charakterystyczne dla niektórych dzieci pomyłki, związane z lustrzanym odwzorowaniem spontanicznie rysowanych liter i cyfr. Ważnym etapem przygotowania do czytania oraz podstawą do n... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauka czytaniasymultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytaniacykl Symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Przedszkolaki wcześnie potrafią rozpoznawać samogłoski i cyfry, jednak nauczyciele i rodzice zwracają uwagę na charakterystyczne dla niektórych dzieci pomyłki, związane z lustrzanym odwzorowaniem spontanicznie rysowanych liter i cyfr. Ważnym etapem przygotowania do czytania oraz podstawą do nauki matematyki i geografii są ćwiczenia odwracania obrazków.


W artykule opisano ćwiczenia percepcji obrazów odwróconych (odwracanie przedmiotów, odwrócone obrazki tematyczne, ćwiczenia odwracania obrazków atematycznych) oraz ćwiczenia dotyczące czytania sylab zamkniętych.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!