Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Odkrywam świat – odkrywam siebie

Iwona Brylińska   Kwiecień 2019

"(...) Ludzie w większości przypadków cenią sobie kontakt z przyrodą. W zielonych zakątkach oddychamy czystszym powietrzem nasyconym subtelnymi zapachami. Odcinamy się od cywilizacyjnego hałasu i słuchamy odgłosów miłych dla ucha. Harmonia przyrody pozwala się odprężyć. Jej piękno sprzyja wytwarzani... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Ludzie w większości przypadków cenią sobie kontakt z przyrodą. W zielonych zakątkach oddychamy czystszym powietrzem nasyconym subtelnymi zapachami. Odcinamy się od cywilizacyjnego hałasu i słuchamy odgłosów miłych dla ucha. Harmonia przyrody pozwala się odprężyć. Jej piękno sprzyja wytwarzaniu hormonów szczęścia. Nasze zmysły są wrażliwe na jej zjawiska, a umysły otwarte na nie, bo podążając ku naturze, wracamy do swoich korzeni. Jesteśmy cząstką świata przyrody. Maurice Debesse, wybitny francuski pedagog, określił drugi etap dzieciństwa „wiekiem koziołka”, przyrównując bawiące się dzieci do młodych zwierząt brykających po łące. Zastrzega jednak: „Ale nadstawmy ucha: to co usłyszymy, nie jest głuchym tupaniem rozdwojonych kopyt (…) Jest to radosny szczebiot duszy, która otwiera się ku światu”. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!