Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 634.44 kb
Stron: 3
Id: 835

O znaczeniu ruchu

Magdalena Naczk-Musiał   Marzec 2011

(…) W okresie przedszkolnym, około piątego roku życia, występuje tzw. złoty okres motoryczności (Szopa i in., 2000). Dzieci wówczas szybko uczą się nowych umiejętności – warto więc nie przegapić tego okresu i stymulować rozwój sprawności pod względem jej cech kondycyjnych ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

zajęcia ruchowerozwój poznawczyrozwój motorycznyzdrowie

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

(…) W okresie przedszkolnym, około piątego roku życia, występuje tzw. złoty okres motoryczności (Szopa i in., 2000). Dzieci wówczas szybko uczą się nowych umiejętności – warto więc nie przegapić tego okresu i stymulować rozwój sprawności pod względem jej cech kondycyjnych i koordynacyjnych.
Przeglądając oferty zajęć przedszkoli w Internecie, jestem podbudowana ich szerokim zakresem. Dzieci mogą wykorzystywać swoje niespożyte pokłady energii np. na zajęciach z pływania, tenisa ziemnego i stołowego, sportów zimowych. Są to jednak zajęcia dodatkowe, a najbardziej istotna jest codzienna praca z dziećmi w zakresie kształtowania ich sprawności fizycznej. Podczas zajęć sportowych prowadzonych w przedszkolu należy nauczać takich umiejętności ruchowych, które staną się w szkole podstawą do nabywania umiejętności technicznych w indywidualnych dyscyplinach sportowych (…) oraz umiejętności techniczno-taktycznych, które są istotne w zespołowych grach sportowych (…).


W artykule przeczytamy o znaczeniu aktywności fizycznej dla rozwoju poznawczego dziecka, o tym, jak organizować zajęcia ruchowe w przedszkolu. Dowiemy się o możliwości zastosowania elementów metody Rudolfa Labana oraz tzw. gimnastyki sportowej w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ponadto dowiemy się m.in., na co zwracać uwagę, aby dziecko prawidłowo biegało.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz