Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

O wspomaganiu rozwoju umysłowego dzieci

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Wrzesień 2010

W nowych podstawach programowych, programach edukacyjnych, publikacjach dotyczących edukacji przedszkolaków i małych uczniów częściej występuje wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci niż ich wychowanie. Dlatego (…) postaram się wyjaśnić te kwestie. (…) Wspomaganie rozwoju... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Czynności intelektualne

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

W nowych podstawach programowych, programach edukacyjnych, publikacjach dotyczących edukacji przedszkolaków i małych uczniów częściej występuje wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci niż ich wychowanie. Dlatego (…) postaram się wyjaśnić te kwestie.
(…) Wspomaganie rozwoju umysłowego jest potrzebne wszystkim dzieciom. Tym, które rozwijają się wolniej pomaga dogonić rówieśników i uczyć się wspólnie z nimi w przedszkolu
i szkole. Dzieci o nieharmonijnym rozwoju mogą osiągnąć równowagę i lepiej sobie radzić w życiu codziennym i szkole. Potrzebne jest także dzieciom mieszczącym się w szeroko pojętej normie i dzieciom bardzo zdolnym. Pomaga ujawnić i rozwinąć drzemiące w nich zdolności, dzięki czemu są podziwiane i bardziej szczęśliwe.
Dla uzyskania takich efektów nie wystarczy pochylić się nad dzieckiem i stworzyć mu dobre warunki wychowawcze i edukacyjne. Trzeba jeszcze umiejętnie kierować procesem uczenia się dziecka, a to już wymaga sporej wiedzy psychologicznej i niebanalnych umiejętności pedagogicznych.


W artykule przeczytamy m.in. o tym, jak wspierać rozwój umysłowy dzieci, czym charakteryzuje się uczenie organizowane w ramach wspomagania rozwoju i wychowania dzieci oraz czym jest strefa najbliższego rozwoju dziecka (koncepcja Lwa Wygotskiego).
 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!