Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

O pobycie dzieci na powietrzu

Ewa Zielińska    Czerwiec 2016

Dzieci w wieku przedszkolnym mają ogromną potrzebę ruchu i dlatego w literaturze wiek przedszkolny jest nazywany złotym wiekiem motoryczności [Wolański 1979]. Rodzice, dbając o zdrowie swoich dzieci, nie zachęcają ich do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Rozmawiając z nauczycielami, narzekaj... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Dzieci w wieku przedszkolnym mają ogromną potrzebę ruchu i dlatego w literaturze wiek przedszkolny jest nazywany złotym wiekiem motoryczności [Wolański 1979]. Rodzice, dbając o zdrowie swoich dzieci, nie zachęcają ich do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Rozmawiając z nauczycielami, narzekają, że dzieci szybko się męczą, często chorują, są mało odporne lub nadruchliwe i nie potrafią dłużej usiedzieć w jednym miejscu. W tych narzekaniach rodziców jest wiele sprzeczności. Z jednej strony martwią się oni, że dziecko jest mniej sprawne ruchowo od rówieśników, a z drugiej cieszą się, że potrafi długo siedzieć przed telewizorem. Narzekają, że nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, stale się kręci, wszędzie go pełno, a jednocześnie nie stwarzają mu okazji do realizowania potrzeby ruchu. (...)

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się