O kształtowaniu dobrych relacji z rodzicami

Ewa Zielińska    Styczeń 2012

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Na temat współpracy z rodzicami napisano wiele książek i jeszcze więcej artykułów. Podejmując się napisania kolejnego, zdecydowałam, że akcent położę na relacje pomiędzy nauczycielami i rodzicami. Nie będę się odwoływała do obszernej literatury poświęconej tym zagadnieniom, lecz skupię się na swoich doświadczeniach. 40 lat codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami to wystarczający czas na wypracowanie własnych rozwiązań i wielokrotne sprawdzenie ich skuteczności. Zapewne nie będę nowatorska, ale zacznę od przypomnienia najczęściej podejmowanych przez nauczycieli wspólnie z rodzicami działań w trosce o wspieranie osiągnięć rozwojowych dzieci i łagodzenie trudności, jakie one napotykają.

W artykule Autorka omówiła wypraktykowane przez siebie metody i formy współpracy z rodzicami, opisała sposób organizowania wycieczek przy udziale rodziców i przedstawiła propozycję dotyczącą sposobu przeprowadzania rozmowy z rodzicami w oparciu o wyniki diagnozy przedszkolnej ich dziecka. Ponadto przeczytamy tu także m.in. o tym, jakie zagadnienia należy poruszyć z rodzicami podczas zebrania oraz w jaki sposób przygotować rodziców i dzieci do udziału w przedszkolnych uroczystościach.