Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 613.41 kb
Stron: 4
Id: 1577

O kształtowaniu dobrych relacji z rodzicami

Ewa Zielińska    Styczeń 2012

Na temat współpracy z rodzicami napisano wiele książek i jeszcze więcej artykułów. Podejmując się napisania kolejnego, zdecydowałam, że akcent położę na relacje pomiędzy nauczycielami i rodzicami. Nie będę się odwoływała do obszernej literatury poświęconej tym zagadnieniom, lecz skupię... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

rodzicewspółpraca z rodzicami

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Na temat współpracy z rodzicami napisano wiele książek i jeszcze więcej artykułów. Podejmując się napisania kolejnego, zdecydowałam, że akcent położę na relacje pomiędzy nauczycielami i rodzicami. Nie będę się odwoływała do obszernej literatury poświęconej tym zagadnieniom, lecz skupię się na swoich doświadczeniach. 40 lat codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami to wystarczający czas na wypracowanie własnych rozwiązań i wielokrotne sprawdzenie ich skuteczności. Zapewne nie będę nowatorska, ale zacznę od przypomnienia najczęściej podejmowanych przez nauczycieli wspólnie z rodzicami działań w trosce o wspieranie osiągnięć rozwojowych dzieci i łagodzenie trudności, jakie one napotykają.


W artykule Autorka omówiła wypraktykowane przez siebie metody i formy współpracy z rodzicami, opisała sposób organizowania wycieczek przy udziale rodziców i przedstawiła propozycję dotyczącą sposobu przeprowadzania rozmowy z rodzicami w oparciu o wyniki diagnozy przedszkolnej ich dziecka. Ponadto przeczytamy tu także m.in. o tym, jakie zagadnienia należy poruszyć z rodzicami podczas zebrania oraz w jaki sposób przygotować rodziców i dzieci do udziału w przedszkolnych uroczystościach.