Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Niedokształcenie mowy o typie afazji – specyfika zaburzenia

Katarzyna Socha   Styczeń 2022

"Trudności w nabywaniu języka to wyraźny sygnał, że rozwój dziecka nie przebiega tak, jak powinien. Nieprawidłowy rozwój mowy jest charakterystyczny dla wielu zaburzeń rozwojowych u najmłodszych. Obserwujemy go między innymi u dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, ze spektrum autyzmu, z niedosłuc... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2022

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Trudności w nabywaniu języka to wyraźny sygnał, że rozwój dziecka nie przebiega tak, jak powinien. Nieprawidłowy rozwój mowy jest charakterystyczny dla wielu zaburzeń rozwojowych u najmłodszych. Obserwujemy go między innymi u dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, ze spektrum autyzmu, z niedosłuchem czy opóźnionym rozwojem mowy. Problemom językowym towarzyszą jednak inne specyficzne objawy, typowe dla konkretnego zaburzenia. Niedokształcenie mowy o typie afazji to zaburzenie o złożonym obrazie klinicznym, niemniej jego podstawowym objawem jest nieprawidłowy rozwój mowy przy zachowanej normie intelektualnej oraz prawidłowo działającym słuchu. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!