Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 3672.85 kb
Id: 6332

Nauka czytania i pisania w oparciu o pedagogikę froeblowską

Kwiecień 2017

"Musimy postrzegać uczenie się czytania i pisania przez dzieci jako bardzo złożony proces, który obejmuje wiele aspektów. Nie wolno nam interpretować go jedynie jako zauważanie i dekodowanie pewnych znaków. Cały szereg czynności, które musi wykonać nauczyciel, zanim dziecko przystąpi do właściwej na... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Friedrich Froeblnauka czytanianauka pisaniapedagogizacjarozwój dziecka

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Musimy postrzegać uczenie się czytania i pisania przez dzieci jako bardzo złożony proces, który obejmuje wiele aspektów. Nie wolno nam interpretować go jedynie jako zauważanie i dekodowanie pewnych znaków. Cały szereg czynności, które musi wykonać nauczyciel, zanim dziecko przystąpi do właściwej nauki czytania i pisania, jest dużo ważniejszy niżeli samo postrzeganie i składanie liter. Właśnie w ten sposób będziemy traktować cały ten proces w oparciu o pedagogikę froeblowską. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz