Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 841.38 kb
Stron: 3
Id: 1811

Nauczyciel to skarb

Dorota Smoleń   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Wybierając przedszkole dla swojego dziecka, rodzice kierują się różnymi kryteriami. Zapytani o to, co jest najważniejsze w przedszkolu, wymieniają ogródek z placem zabaw, dogodną lokalizację, częste spacery i bogaty pakiet zajęć dodatkowych. Zwracają uwagę na nowocz... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

dyrektornauczycielprzedszkolerodzicerozwój osobisty

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Fragment artykułu:
Wybierając przedszkole dla swojego dziecka, rodzice kierują się różnymi kryteriami. Zapytani o to, co jest najważniejsze w przedszkolu, wymieniają ogródek z placem zabaw, dogodną lokalizację, częste spacery i bogaty pakiet zajęć dodatkowych. Zwracają uwagę na nowoczesne wyposażenie, wielkość sal, sprawy związane z bezpieczeństwem dzieci. Są to istotne kwestie, ale często umyka im to, co najważniejsze – a najważniejsze w przedszkolu są nauczycielki.
Przedszkola rzadko chwalą się nauczycielami, a powinny. Doświadczenie, umiejętności, wykształcenie i predyspozycje kadry są nie do przecenienia. Wychowawczynie, z którymi dziecko spędza kilka godzin dziennie, to filary placówek. Od nich zależy, czy dziecko będzie się tutaj czuło dobrze, czy będzie otoczone troską, czy będzie traktowane tak, jak na to zasługuje, czyli z szacunkiem, wyrozumiałością i miłością. Przy cierpliwej pani, która z uwagą pochyla się nad dzieckiem, bledną wszelkie materialne niedostatki przedszkola. Przyjrzyjmy się, co rodzice cenią w nauczycielkach i czego oczekują.


W tekście opisane zostały m.in. cechy idealnego (zdaniem rodziców) nauczyciela. Z ich perspektywy przedstawiony został problem adaptacji dziecka do przedszkola, leżakowania i zabawy, a także – budowania wartościowej współpracy pomiędzy przedszkolem a domem rodzinnym dziecka.


Objętość artykułu:
3 strony.