Na poczcie (scenariusz zajęć dla 6-latków)

Edyta Ćwikła   Grudzień 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • ilustracje dotyczące funkcjonowania poczty oraz sylweta listonosza – znajdziesz ją TU;
  • karty pracyTU.
Zawarto w nim następujące cele szczegółowe:
  • tworzenie sytuacji doskonalących pamięć, zdolność kojarzenia, umiejętność skupienia uwagi na rzeczach i osobach;
  • wykorzystanie i tworzenie okazji do poznania rzeczywistości.
Scenariusz za zadanie zapoznanie dzieci z osobami pracującymi na poczcie oraz przedstawienie spraw, które można na niej załatwić.
Wybrana propozycja ze scenariusza: Zabawa w pocztę. Dzieci zamieniają się w urzędników pocztowych, listonoszy i klientów. Sala przypomina małą pocztę. Dzieci na przygotowanych wcześniej stanowiskach uczą się obsługiwania osób przychodzących na pocztę, współpracy ze sobą i życzliwości wobec innych. Klienci mogą wrzucić do przygotowanej wcześniej skrzynki napisane listy (listy zostały napisane na wcześniejszych zajęciach dotyczących podstawowych elementów korespondencji; dzieci samodzielnie przyklejają znaczek, wkładają list do koperty i zaklejają ją).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania