Na farmie (zajęcia przygotowujące do nauki czytania)

Edyta Kaczanowska   Maj 2012

Fragment artykułu: Po zaprezentowaną w majowym artykule tematykę można sięgnąć wiosną bądź w dowolnym  miesiącu roku szkolnego. Na bazie tej tematyki zostały przedstawione pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające wybrane umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Uwzględniono też st... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Po zaprezentowaną w majowym artykule tematykę można sięgnąć wiosną bądź w dowolnym  miesiącu roku szkolnego. Na bazie tej tematyki zostały przedstawione pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające wybrane umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Uwzględniono też stopniowy przyrost umiejętności przedszkolaków w tym zakresie. Aktywizujące metody, zastosowane w scenariuszu, nawiązują przede wszystkim do pedagogiki zabawy oraz metody odimiennej Ireny Majchrzak. Jako inspiracja do przeprowadzenia zajęć posłużyła również metoda kształtowania pojęć matematycznych Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
Tematem bazowy: „Na farmie”. Cele ogólne:

• kształtowanie gotowości do czytania poprzez rozwijanie umiejętności analizy wyrazu i zdania oraz czytanie globalne;
  • rozwijanie umiejętności określania kierunków i miejsca w przestrzeni oraz na kartce papieru;
  • utrwalanie umiejętności rozróżniania zwierząt hodowlanych i ich atrybutów;
  • stwarzanie warunków do aktywności ruchowej oraz posługiwania się wyobraźnią.

Na dalszą część artykułu składa się:

• szczegółowy opis dwóch zajęć do przeprowadzenia w ramach tematu bazowego.

Objętość artykułu: 3 strony.