Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Montessori za oceanem – edukacja w amerykańskich placówkach (Edukacja Montessori)

Julia Janowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Olbrzymie i przestronne sale, biblioteki z wolnym dostępem do półek, świetlica z bujanym fotelem i stolikami śniadaniowymi, nauczyciel czekający na dzieci przed budynkiem – to codzienność w Rochester Montessori School w amerykańskim stanie Minnesota. Szkoła w Roches... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Olbrzymie i przestronne sale, biblioteki z wolnym dostępem do półek, świetlica z bujanym fotelem i stolikami śniadaniowymi, nauczyciel czekający na dzieci przed budynkiem – to codzienność w Rochester Montessori School w amerykańskim stanie Minnesota.
Szkoła w Rochester jest – w porównaniu z polskimi placówkami – bardzo duża. (…) Budynek jest parterowy, a pomiędzy przedszkolem i szkołą znajduje się duża sala, w której odbywają się spotkania dzieci z całej placówki. Ponadto mieści się tam biblioteka. Jest to otwarta przestrzeń. Półki z książkami, podobnie jak np. w warszawskiej Bibliotece Uniwersyteckiej, są dostępne dla wszystkich. W tej dużej sali mieszczą się też komputery z dostępem do Internetu, z których dzieci mogą korzystać w wolnej chwili. Widziałam, jak po lekcjach niektórzy przy pomocy komputerów odrabiali lekcje, a inni bawili się, używając programu do komponowania muzyki.
(…) Możliwość zobaczenia, w jaki sposób pedagogika Montessori jest wykorzystywana w amerykańskiej edukacji, była bardzo ciekawym doświadczeniem, potwierdzającym, jak ważnym elementem jest atmosfera panująca w placówce. Widząc, że praca z dziećmi w Stanach Zjednoczonych przebiega w podobny sposób jak w Polsce, można odkryć uniwersalność pedagogiki Montessori.


Objętość artykułu:
3 strony.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!