Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 884.23 kb
Stron: 3
Id: 1810

Montessori za oceanem – edukacja w amerykańskich placówkach (Edukacja Montessori)

Julia Janowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Olbrzymie i przestronne sale, biblioteki z wolnym dostępem do półek, świetlica z bujanym fotelem i stolikami śniadaniowymi, nauczyciel czekający na dzieci przed budynkiem – to codzienność w Rochester Montessori School w amerykańskim stanie Minnesota. Szkoła w Roches... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

cykl Edukacja MontessoridyrektorMaria Montessorinauczyciel

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Fragment artykułu:
Olbrzymie i przestronne sale, biblioteki z wolnym dostępem do półek, świetlica z bujanym fotelem i stolikami śniadaniowymi, nauczyciel czekający na dzieci przed budynkiem – to codzienność w Rochester Montessori School w amerykańskim stanie Minnesota.
Szkoła w Rochester jest – w porównaniu z polskimi placówkami – bardzo duża. (…) Budynek jest parterowy, a pomiędzy przedszkolem i szkołą znajduje się duża sala, w której odbywają się spotkania dzieci z całej placówki. Ponadto mieści się tam biblioteka. Jest to otwarta przestrzeń. Półki z książkami, podobnie jak np. w warszawskiej Bibliotece Uniwersyteckiej, są dostępne dla wszystkich. W tej dużej sali mieszczą się też komputery z dostępem do Internetu, z których dzieci mogą korzystać w wolnej chwili. Widziałam, jak po lekcjach niektórzy przy pomocy komputerów odrabiali lekcje, a inni bawili się, używając programu do komponowania muzyki.
(…) Możliwość zobaczenia, w jaki sposób pedagogika Montessori jest wykorzystywana w amerykańskiej edukacji, była bardzo ciekawym doświadczeniem, potwierdzającym, jak ważnym elementem jest atmosfera panująca w placówce. Widząc, że praca z dziećmi w Stanach Zjednoczonych przebiega w podobny sposób jak w Polsce, można odkryć uniwersalność pedagogiki Montessori.


Objętość artykułu:
3 strony.