Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 316.11 kb
Stron: 2
Id: 1341

Moja przygoda z metodą projektów

Beata Świderek   Magazyn specjalny 2011

Jedną z najbardziej ambitnych i skutecznych metod edukacji jest projekt, czyli samodzielna praca dzieci – indywidualna lub zespołowa – nad zadanym tematem. Może on trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Dzieci wspólnie z nauczycielem wybierają temat badań, a następnie – r... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

metoda projektówmetody aktywnespecjalne potrzeby edukacyjne

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Jedną z najbardziej ambitnych i skutecznych metod edukacji jest projekt, czyli samodzielna praca dzieci – indywidualna lub zespołowa – nad zadanym tematem. Może on trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Dzieci wspólnie z nauczycielem wybierają temat badań, a następnie – również wspólnie – decydują o przebiegu projektu i jego zakończeniu. Nauczyciel nie musi decydować, w jakim kierunku pójdzie aktywność dzieci i jakie aspekty problemu zainteresują daną grupę.


W artykule omówiono etapy projektu, opisano, jak powinien przebiegać wybór tematu, czym powinna charakteryzować się faza badawcza, a także jak powinno wyglądać jego podsumowanie. Autorka załączyła także przykładowy harmonogram działań oraz wskazała na zalety tej metody.