Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 592.97 kb
Stron: 4
Id: 92

Mistrzostwo i mistrzowie. O roli opiekuna nauczyciela-stażysty

Heliodor Muszyński   Listopad 2010

Będzie tu mowa o doskonałości zawodowej nauczycieli i dochodzeniu do niej. Sprawa jest ważna, bo, jak sądzę, obecny system kształcenia nauczycieli nie sprzyja osiąganiu przez nich doskonałości w zawodzie. Zaś pragmatyka służbowa bynajmniej mistrzostwa w wykonywaniu tego zawodu nie premiuje. Wystarcz... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

nauczycielstażawans zawodowy

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

Będzie tu mowa o doskonałości zawodowej nauczycieli i dochodzeniu do niej. Sprawa jest ważna, bo, jak sądzę, obecny system kształcenia nauczycieli nie sprzyja osiąganiu przez nich doskonałości w zawodzie. Zaś pragmatyka służbowa bynajmniej mistrzostwa w wykonywaniu tego zawodu nie premiuje. Wystarczy przyjrzeć się dokładniej funkcjonowaniu stosowanego od kilku lat systemu awansów. Lansuje on nauczyciela – gorliwego formalistę i skrupulatnego służbistę, ale bynajmniej nie mistrza w swoim zawodzie. Zajmijmy się nieco dokładniej mistrzostwem, jego istotą i rolą w życiu indywidualnym i zbiorowym.


W artykule przeczytamy m.in. o mistrzostwie w zawodzie nauczyciela, jego istocie i roli w życiu indywidualnym i zbiorowym, o uczeniu się na wzorach jako sposobie opanowania umiejętności oraz o kształceniu nauczycieli w przeszłości i zmianach w tym zakresie wynikających z akademizacji ich kształcenia.