Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 333.02 kb
Id: 9249

Migrujący przedszkolak. Część pierwsza. Dziecko

Hanna M. Górna   Wrzesień 2020

"(...) Nauczyciele wychowania przedszkolnego coraz częściej witają w swoich grupach dzieci z innych kręgów kulturowych, mówiące (również) w języku innym niż polski. Dzieci migrujące. Wśród nich są dzieci powracające, które wraz ze swoimi rodzicami przyjeżdżają do Polski – kraju pochodzenia rodziców.... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emigracjaemigracja zarobkowalęki dziecięcenauczycielwspółpraca z rodzicamipedagogizacja rodzicówpedagogizacjapsychologia

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Nauczyciele wychowania przedszkolnego coraz częściej witają w swoich grupach dzieci z innych kręgów kulturowych, mówiące (również) w języku innym niż polski. Dzieci migrujące. Wśród nich są dzieci powracające, które wraz ze swoimi rodzicami przyjeżdżają do Polski – kraju pochodzenia rodziców. Dzieci powracające najczęściej urodziły się poza Polską lub też wyjechały z niej, będąc bardzo małe. Druga grupa to dzieci cudzoziemskie, które wraz z rodzicami cudzoziemcami do Polski imigrowały.(...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz