Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1121.27 kb
Id: 9385

Migrujący przedszkolak. Część druga. Rodzina

Hanna M. Górna   Październik 2020

"Specyfika funkcjonowania rodziny na emigracji to temat-rzeka. Nie da się go zamknąć w żadnym tekście. Jest tak złożony, jak złożona i wielowymiarowa jest sama migracja. Dlatego w niniejszym artykule pochylamy się przede wszystkim nad kwestiami najważniejszymi w kontekście pracy nauczyciela przedszk... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emigracjapedagogizacjapedagogizacja rodzicówwspółpraca z rodzicamipsychologia

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Październik 2020

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Specyfika funkcjonowania rodziny na emigracji to temat-rzeka. Nie da się go zamknąć w żadnym tekście. Jest tak złożony, jak złożona i wielowymiarowa jest sama migracja. Dlatego w niniejszym artykule pochylamy się przede wszystkim nad kwestiami najważniejszymi w kontekście pracy nauczyciela przedszkolnego. A co jest najważniejsze? Wierzę, że świadomość. Świadomość starań drugiego człowieka. Jego zwycięstw i potknięć. Świadomość szans i strat. Świadomość, że mały gest może być wielkim darem. Świadomość, że moja postawa – nauczyciela, człowieka – barwi świat rodzinie migrującej. Może być kolorowo, ale może też razić szarością. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz