Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Mieć ciastko i zjeść ciastko. Czym jest samoregulacja?

Magdalena Kosno   Wrzesień 2016

"Samoregulacja to zdolność do monitorowania i modulowania naszych myśli, zachowań i emocji, aby osiągnąć zakładany cel lub dostosować się do społecznych i poznawczych wymagań sytuacji. Aby osiągnąć cel – dwie pianki – dziecko musi podczas czekania na nagrodę modyfikować własne zachowanie, szukać róż... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Samoregulacja to zdolność do monitorowania i modulowania naszych myśli, zachowań i emocji, aby osiągnąć zakładany cel lub dostosować się do społecznych i poznawczych wymagań sytuacji. Aby osiągnąć cel – dwie pianki – dziecko musi podczas czekania na nagrodę modyfikować własne zachowanie, szukać różnych sposobów, aby oprzeć się pokusie. Samoregulacja jest niezbędna również w sytuacjach, kiedy przedszkolak rozwiązuje nowe lub trudne zadanie, czeka w długiej kolejce, gra w grę planszową i bardzo chce wygrać czy negocjuje z rówieśnikami przebieg wspólnej zabawy. We wszystkich tych przykładowych sytuacjach konieczne jest modulowanie naszego zachowania, myślenia czy przeżywanych emocji, aby osiągnąć pewien cel.(...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!